رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۹ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Tuesday 16 July

صریر: مدیرکل دفتر ماشین آلات کشاورزی، ساختمانی و معدنی وزارت صمت گفت: تعرفه های واردات را باید معقول کنیم.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز از تبریز، مدیرکل دفتر ماشین آلات کشاورزی، ساختمانی و معدنی وزارت صمت در حاشیه بازدید از گروه صنعتی تراکتورسازی ایران گفت: در حوزه واردات تراکتور باتوجه به انواع پارامترها از جمله ظرفیت، توان، کیفیت و قیمت تولیدات داخلی نسبت به رقبای خارجی اصلا معقول و جایز نیست و ممنوعیت آن مسجل است و ما هم پیگیر هستیم تا اگر وارداتی در این بخش وجود دارد و جدای از نیاز کشور انجام می شود از آن ممانعت کنیم.
ابوذر جمشیدوند افزود: در نگاه به بخش واردات دو سر فصل وجود دارد و آن اینکه، استفاده از حداکثر توان تولید داخلی کشور با این مضمون، محصولی که در داخل تولید و مشابه داخلی دارد پس امکان واردات ندارد و عملا واردات آن ممنوع می باشد اما اگر محصولی در داخل کمبود و یا تولید، کیفیت و قیمت آن پاسخگو نیاز کشور نباشد متناسب با سیاستهای کلان کشور تصمیم گیری شده و تعرفه معقول برای آن در نظر گرفته شود.
تعرفه های واردات را باید معقول کنیم
وی با اشاره به اینکه این سیاست همه کشورهای پیش رو در عرصه تولید است که نسبت به بازار و وارداتشان حساس باشند اظهار داشت: ما هم بر این اصل واقف و پایبند هستیم که اگر احیانا تصمیم بر واردات باشد باید با نظام تعرفه ای جدی وارد این بخش شویم و نگاه بر این است که ما اگر امکان تولید داخلی داریم باید تعرفه های معقول و منطقی در نظر بگیریم تا اگر وارداتی هم صورت می گیرد همراه با تعرفه معقول انجام شود.
برنامه ریزی امسال برای تولید ۴۰ هزار دستگاه تولید تراکتور
جمشیدوند در عین حال برنامه ریزی امسال برای تولید ۴۰ هزار دستگاه تراکتور را اعلام و عنوان کرد: ظرفیت تولید تراکتور از ۲۲ هزار تولید در سال ۱۴۰۰ به ۳۲ هزار دستگاه در سال گذشته رسید و امسال برنامه ریزی کرده ایم ۴۰ هزار دستگاه تراکتور تولیدی تراکتورسازان وارد بازار شود.
این مقام کشوری در حوزه صنعت، تولید را خط مقدم دانست و اضافه کرد: در سطح کشور مجموعه هایی همچون تراکتورسازی وجود دارند که فضای تولید را در جنگ اقتصادی سرپا نگه داشته اند چرا که تولید خط مقدم ماست و باید به جد به تولید بپردازیم اگر بخواهیم از مسائل کنونی کشور عبور کنیم هیچ راهی غیر از فرآیند تولید قابل اعتماد نیست و باید زنجیره ارزش و تولید را تقویت کنیم که اینها ممکن نمی شود مگر با همت کارگران، مهندسین و دست اندرکاران این حوزه و باید از تلاش این عزیزان نیز تقدیر کنیم که ستونهای تولید را هانند پرچمی برافراشته بر دوش می کشند.
وی گریزی هم به ظرفیت های کشور در عرصه تولید در مواد اولیه زد و یادآور شد: ظرفیتهای کشور در این حوزه بسیار بالاست و حداقل در حوزه ماشین آلات کشاورزی، ساختمانی و معدنی به برکت سرمایه گذار بخش خصوصی و دولتی ظرفیت خوبی در کشور ایجاد شده که باید تلاش کنیم این ظرفیتهای را به حد نصاب برسانیم تا اتفاقات خوب برای کشور رقم بزنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها