رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲
  • الخميس ۱۲ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Thursday 22 February

صریر: رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در دیدار شهردار تبریز با تاکید بر مشارکت شهرداری تبریز در برگزاری رویدادهای مسجدی با حمایت از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، گفت: آماده اعطای میزبانی یکی از رویدادهای فرهنگی هنری مساجد کشور به تبریز هستیم.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، حجت الاسلام والمسلمین کمال الدین خداداده، رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در جریان سفر یک روزه به استان آذربایجان شرقی در دیدار با دکتر یعقوب هوشیار، شهردار کلانشهر تبریز اظهار داشت: توانمندسازی فعالان فرهنگی و هنری مساجد با ارایه آموزش های تخصصی در اولویت برنامه های ستاد قرار دارد.

وی با بیان اینکه ارتقای دانش هنری و کار فرهنگی مدیران مسوول و ائمه جماعت مساجد یکی از کارویژه های ستادهای استانی قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در کنار دیگر نهادهای فرهنگی و فعال در مساجد به دنبال کار مشترک در جهت ارتقای جایگاه مساجد در معادلات اجتماعی، فرهنگی و … است.

رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به اینکه تمامی برنامه های تعریف شده در کانون‌های فرهنگی هنری در راستای ایجاد جذابیت در مساجد برای حضور فعال کودکان و نوجوانان در این اماکن امن الهی است، گفت: هم‌اکنون حدود ۲۷ هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد شهری و روستایی سراسر کشور فعالیت دارند که تمامی فعالیت ها در سامانه بچه های مسجد قابل دسترسی و رصد است.

خداداده با بیان اینکه بیش از ۱۴۳۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد استان آذربایجان شرقی فعال است، خاطرنشان کرد: این استان و شهر تبریز این قابلیت را دارد که تبدیل به قطب آموزشی، اردویی و اوقات فراغت کشور و منطقه شمال‌غرب شود.

وی خواستار مشارکت شهرداری تبریز در برگزاری رویدادهای مسجدی با حمایت از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد شد و افزود: در صورت مشارکت و حمایت شهرداری تبریز، آماده اعطای میزبانی یکی از رویدادهای فرهنگی هنری مساجد کشور به تبریز هستیم.

در ادامه این دیدار یعقوب هوشیار، شهردار تبریز در سخنانی با بیان اینکه کار فرهنگی در مساجد اثرگذار، مردمی و ماندگار است، اظهار داشت: بودجه فرهنگی شهرداری امسال نسبت به سال گذشته چند برابر شده و محور اصلی برنامه ها مساجد هستند.

وی با بیان اینکه تمام زیرساخت های موجود در شهرداری تبریز در اختیار ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان قرار دارد، خاطرنشان کرد: آماده اجرای برنامه های مشترک فرهنگی و آموزشی با محوریت مساجد هستیم و در این راستا از اجرای هر طرح ستاد کانون‌های مساجد استان که در قالب پیوست های فرهنگی شهرداری تبریز تعریف شده باشد، استقبال می کنیم.

وی با بیان اینکه تمامی مربیان و فرهنگسراهای زیر نظر شهرداری تبریز در اختیار برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان است، گفت: اعتقاد داریم، توسعه پایدار بدون توجه به فرهنگ ممکن نیست.

همچنین در این دیدار مرتضی شفیعی، مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان شرقی در سخنانی به ارایه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های این ستاد در نیمه نخست سال جاری پرداخت و از حمایت شهرداری تبریز در اجرای برنامه های آموزشی ستاد استان تقدیر کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها