رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Tuesday 28 November

صریر: شهردار تبریز گفت: عملیات احداث مجموعه چند منظوره تجاری، رفاهی، ورزشی، خدماتی ترمینال مرکزی شهرداری با عنوان بهشت ماندگار در زمینی به مساحت به بیش از ۱۶ هزار و ۷۰۰ متر مربع و در ۷ طبقه سازه ای آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، یعقوب هوشیار عنوان کرد: این مجموعه چند منظوره تجاری، رفاهی، ورزشی، خدماتی در سایت شرقی ترمینال مرکزی تبریز احداث می شود.

وی افزود: ایجاد کمپ گردشگری و ایجاد امکانات رفاهی، ورزشی و خدماتی برای گردشگران و مسافران در پایانه مسافربری به عنوان یکی از مبادی ورودی شهر از پروژه های عمرانی است که ضروری است در اولویت اقدامات اجرایی شهرداری تبریز قرار گیرد.

هوشیار از جمله اهداف اجرای این پروژه را فراهم کردن امکاناتی برای مراجعان و شهروندان جهت دسترسی به همه نیازهای فرهنگی، تجاری و ورزشی در زمان و محیط واحد در کنار ایجاد درآمد پایدار عنوان کرد.

وی افزود: در شرایط عادی، شهروندان برای رفع احتیاجات خود باید به مکان‌های مختلف جهت خرید، استفاده از مراکز تفریحی و …  مراجعه کنند که با وجود ترافیک شهری و شلوغی جاده‌ها، امکان بهره‌برداری همزمان از این فضاها را از مردم سلب کرده است و تجمیع این امکانات در یک مجموعه، ضمن تامین نیازهای مختلف شهروندان، موجب صرفه‌جویی در وقت و انرژی نیز می‌شود.

شهردار تبریز در خصوص مشخصات این پروژه اظهار کرد: این مجموعه در ۷ طبقه سازه ای و به متراژ ۱۶ هزار ۷۰۰ مترمربع است که در بخش جنوب و جنوب غربی  برای گسترش جایگاه سوخت فعلی و انبار توشه مکانیزه خدمات عمومی اتوبوس های داخل ترمینال اختصاص خواهد یافت.

در بخش شمال و شمال شرقی نیز به پارکینگ عمومی و فضاهای سبز و بام سبز وو بخش شرقی نیز  جهت خدمات تجاری، رفاهی تفریحی، ورزشی شامل : هتل ۳ ستاره، محوطه سازی و بوفه و آالچیقها، پارکینگ بوفه و کافی شاپ، شهربازی سرپوشیده کودکان، مجموعه هایپرمارکت فود کورت، شهر بازی کودکان، رستوران و کافی شاپ و… است.

وی با تاکید بر ایجاد پروژه هایی در راستای درآمدهای پایدار افزود: ایجاد منابع درآمدی مستقیم برای شهرداری‌ها در واقع کمک به گردش اقتصادی در بخش‌های مختلف شهر و رفاه و عدالت اجتماعی میان شهروندان است که در این خصوص امیدوارم با ارائه طرح‌های مناسب و کارساز به وظیفه خود در قبال شهر و شهروندان به درستی عمل کنیم.

شهردار تبریز ضمن بازدید از زیرساخت های فنی ترمینال مرکزی تبریز در جریان روند مطالعاتی و اجرایی پروژه عمرانی مجموعه تفریحی بهشت ماندگار قرار گرفت.

پروژه بهشت ماندگار در مساحتی به بزرگی بیش از ۱۶ هزار و ۷۰۰ متر مربع و در ۷ طبقه سازه ای در قسمت ضلع شرقی ترمینال تبریز با اعتباری بالغ بر مبلغ ۳۵۰ میلیاد تومان احداث می شود.

این پروژه دارای پارکینگ، مهمانسرا و مجموعه اقامتی، شهربازی، رستوران، سالن ورزشی، واحدهای تجاری، هایپرمارکت، انبارتوشه و پمپ بنزین است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها