رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۹ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Tuesday 16 July

صریر: رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از افتتاح ۸۳ پروژه کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۵۹ هزار و ۲۴۱ میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت در آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، اکبر فتحی در مصاحبه با خبرنگاران از افتتاح ۸۳ پروژه کشاورزی به مناسبت هفته دولت در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: این پروژه ها شامل ۳۴ پروژه صنایع تبدیلی به ارزش ۶ هزار و ۴۸۷ میلیارد و ۵۹۶ میلیون ریال ، ۲۴ پروژه آب و خاک به ارزش ۳۶۶ میلیارد و ۸۰۱ میلیون ریال، ۹ پروژه باغبانی به ارزش ۳۵۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال، یک پروژه امور دام به ارزش ۱۵۲ میلیارد ریال، یک پروژه شهرک گلخانه ای به ارزش یک هزار و ۵۴۲ میلیارد ریال ، یک پروژه شیلات به ارزش ۱۲ میلیارد ریال، ۲ پروژه طیور به ارزش ۵۰ هزار و ۲۲۹ میلیارد ریال ، ۱۰ پروژه امور عشایر با اعتبار ۸۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و یک پروژه آبخیزداری و منابع طبیعی با اعتبار ۱۴ میلیارد و ۱۷۸ میلیون ریال است.
وی مجموع اعتبار هزینه شده برای افتتاح این پروژه ها را ۵۹ هزار و ۲۴۱ میلیارد و ۵۷۵ میلیون ریال اعلام کرد و ادامه داد: از این میزان اعتبار ۳۵۲ میلیارد و ۵۳۱ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی، ۱۵۷ میلیارد و ۴۵۳ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی، ۵۷ هزار و ۳۲۵ میلیارد و ۵۹۱ میلیون ریال از محل سایر منابع از قبیل مشارکت مردمی و آورده سرمایه گذاران و یک هزار و ۴۰۶ میلیارد ریال نیز از محل تسهیلات بانکی تامین شده است.
فتحی در خصوص میزان اشتغالزایی این طرح ها گفت: با بهره برداری از این طرح ها برای یک هزار و ۲۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۴ هزار و ۷۶۲ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد و ۲ هزار و ۸۸۵ بهره بردار نیز این پروژه ها بهره مند خواهند شد.
وی افزود: افتتاح بخشی از فاز اول مجتمع زنجیره مرغ گوشتی شرکت کشت و صنعت آذربایجان خاوری در شهرستان شبستر با ظرفیت ۷۵ هزار قطعه، ساخت و احداث شبکه آبیاری تحت فشار بارانی۳۵۰ هکتاری خداآفرین، آبیاری کم فشار ۱۶۶ هکتاری در روستای اسلام آباد سراب، فاز اول شهرک گلخانه ای کلیبر به وسعت ۶.۵ هکتار، آبیاری تحت فشار پایاب سد شهید کاظمی (پمپاژ شهید دهقان) ملکان در سطح ۴۷۳ هکتار، کشتارگاه دام علی احمدی ملکان با ظرفیت ۱۳ هزار تن، فاز ۲ واحد خوراک دام و طیور رضوان دانه با ظرفیت ۴۱ هزار تن و مجموعه مرغ مادر تخم گذار نیکان جوجه با ظرفیت نزدیک به ۴۰ هزار قطعه در شهرستان مرند از جمله پروژه های شاخصی است که در استان افتتاح خواهد شد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان از افتتاح پروژه های بخش کشاورزی در سطح شهرستانها با نام یکی از شهدای والامقام جهادگر در قالب کنگره۱۰هزار شهید خبر داد و با تشریح دیگر برنامه های این سازمان در هفته دولت گفت: حضور در مراسم عبادی سیاسی نمازجمعه و ایراد سخنرانی قبل از خطبه توسط مدیران جهادکشاورزی شهرستانها، دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران، ائمه جمعه و فرمانداران، غبارروبی و عطرافشانی مزار مطهر شهدا به ویژه شهدای دولت و کارمندان شهید، برگزاری مراسم تجلیل از کشاورزان نمونه استان همزمان با در سراسر کشور، حضور مدیران سازمان در رسانه ملی و خبرگزاری ها، تجلیل از کارمندان نمونه، برگزاری نشست خبری در سطح سازمان و شهرستانها و حضور در نمایشگاه هفته دولت در سطح استان از دیگر برنامه های سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در هفته دولت است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها