رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۹ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Tuesday 16 July
فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی:

امنیت و آرامش جامعه خط قرمز پلیس است

صریر: سردار محمدی گفت: خودم به نیابت ازهمکاران انتظامی استان تعهد می دهم که در تامین نظم و امنیت از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نباشیم.

به گزارش خبرنگار صریرینوز در تبریز، سردار علی محمدی امروز در جمع خبرنگاران با گرامی داشت یاد و خاطره شهید “صارمی” و تبریک روز خبرنگار، اظهار داشت: خبرنگاری یکی از مشاغل پرارزش،پرمعنا و اثرگذار در جامعه است و ارائه اخبار و اطلاع رسانی از حوادث،رویدادها و عملکرد سازمان ها و مسئولان از وظایف خطیر خبرنگاران در جامعه است.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی، با قدردانی از تعامل، همکاری ها، مساعدت ها و پشتیبانی خبرنگاران از پلیس استان، تصریح کرد: اصحاب رسانه و خبرنگاران به عنوان یار و مددکار پلیس در بحث کنترل و پیشگیری از جرایم می توانند اثرگذار باشند و قلم خبرنگاران می تواند تثبیت کننده امنیت و آرامش در جامعه باشد.

سردار “محمدی” با اشاره به اثرگذاری اخبار و عملکرد پلیس در جامعه عنوان کرد:قلم خبرنگاران نافذ بوده و با ظرافت و لطافت خاصی پیام ها و اخبار توسط اصحاب رسانه نشر و انعکاس می یابد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان این که  پلیس به دنبال برقراری امنیت و آرامش در جامعه است، افزود: این مهم زمانی محقق می شود که آرامش روحی، فکری و روانی در جامعه بوجود بیاید و این با قلم و نگاه آگاهی بخش خبرنگاران محقق می شود .

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی با تاکید بر تحلیل موضوعات در حوزه پیشگیری از جرائم، بیان موضوعات اجتماعی و نقش پلیس در حوزه های امنیتی و پیشگیری از جرایم، گفت:در پیشگیری وکنترل جرایم رسانه ها می توانند نقش اساسی را ایفا کنند چرا که هرچقدر آگاهسازی و پیشگیری اجتماعی در جامعه توسعه یابد به همان میزان نیز جرایم کاهش یافته و کنترل خواهد شد .

سردار محمدی همچنین با بیان این که خبرنگاران همانند پلیس امین جامعه اند و این امانتداری وظیفه آنان را سنگین تر می کند،اظهار داشت:دقت نظر حبرنگاران نشان دهنده تیزهوشی، علاقه به کار و ایفای درست نقش آنان است .

فرمانده انتظامی استان به میزان تماس های مردمی با سامانه ۱۱۰ اشاره کرد و افزود: در ۴ ماهه سالجاری تعداد ۹۴۲ هزار و ۹۶۹ مورد تماس با مرکز فوریت های پلیسی استان برقرار شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۱۶ درصدی شاهد هستیم و از این تعداد ۳۵۲ هزار و ۹۲۲ عدد تماس عملیاتی شده است و رضایتمندی ۸۸ درصدی در این حوزه داریم.

سردار محمدی به تاثیر  روحی و روانی جرم سرقت در جامعه اشاره کرد و گفت: رتبه استان در وقوع جرم سرقت ۲۹ بوده یعنی از نظر تعداد و فراوانی وقوع جرم سرقت در رتبه های پائین قرار داریم که در سال جدید وقوع جرم سرقت در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل کنترل و کاهش یافته و در این مدت تعداد ۲هزار و ۹۵۹ سارق دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده است .

وی با اشاره به وضعیت ترافیک در استان از کاهش آمار فوتی ها از تصادفات جاده ای در استان در سالجاری خبر داد و گفت:در بحث کاهش ترافیک در مرکز استان بخصوص هسته مرکزی شهر تبریز پلیس استان مطالبه گر بوده و باید تمامی دستگاههای دخیل در امر ترافیک پای کار باشند تا بتوانیم با همفکری، تعامل و خرد جمعی معظل ترافیک را در شهر تبریز حل و فصل کنیم که در این زمینه نیازمند همکاری و یاری اصحاب رسانه هستیم.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه امنیت و آرامش جامعه خط قرمز پلیس است، خاطرنشان کرد: در سال جدید تعداد ۹۸ اراذل و اوباش دستگیر و ۲۳۸ نفر از اراذل و اوباش شناسنامه دار نیز احضار و از آنها تعهد اخذ و در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۹ قبضه کلت جنگی به همراه مهمات مربوطه در استان کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی در پایان تاکید کرد: خودم به نیابت ازهمکاران انتظامی استان تعهد می دهم که در تامین نظم و امنیت از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نباشیم و با مشارکت و همراهی مردم و مسئولان استان، امنیت پایدار و در خور شان و منزلت مردم شریف استان را تامین و فراهم کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها