رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Sunday 23 June

صریر: همزمان با فرا رسیدن ایام عزاداری و سوگواری شهادت امام حسین(ع)، فراخوان نخستین سوگواره عکس محرم ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی با عنوان «به نشانی عَلَم» منتشر شد.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، «مرتضی شفیعی» مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجا‌ن‌شرقی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همزمان با فرا رسیدن ایام عزاداری و سوگواری شهادت امام حسین(ع)، نخستین سوگواره عکس محرم ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی با عنوان «به نشانی عَلَم» برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: این رویداد هنری در بخش اصلی شامل (مجموعه‌عکس و تک‌عکس) با محوریت موضوع روایت جلوه‌های بصری از حضور کودکان و نوجوانان در هیأت ها و مجالس عزاداری، آئین‌ها و سنت های سوگواری در ماه‌های محرم و صفر و همچنین خادمی کودکان و نوجوانان در هیأت های عزاداری برگزار می شود.

شفیعی ادامه داد: بخش ویژه سوگواره عکس «به نشانی عَلَم» شامل(مجموعه‌عکس و تک‌عکس) با موضوع پیاده‌روی اربعین حسینی با محوریت تصویرنگاری از پیاده روی زائران کودک و نوجوان در ایام اربعین به سمت کربلا طراحی شده است.

وی با اشاره به قوانین شرکت در این سوگواره هنری گفت: دبیرخانه جشنواره مجاز است از کلیه آثار ارسالی جهت انتشارات، اطلاع‌رسانی، تبلیغات و ارتقای سطح هنری بچه های مسجد بهره مند شود و ارسال اثر به منزله پذیرش مقررات سوگواره می‌باشد. افزون بر ای محدودیتی در تعداد آثار ارسالی و یا سال ثبت آثار وجود ندارد.

مدیر ستاد فهما آذربایجا‌شرقی افزود: آثار باید با فرمت jpg و حداقل  dpi 300 با حداقل اندازه ۲۵۰۰ پیکسل (برای ضلع بزرگ) ارسال شده و کیفیت مناسب جهت چاپ داشته باشند و آثاری که کیفیت مذکور را نداشته باشند به مرحله داوری وارد نمی‌شوند. هنرمند متعهد می‌شود در صورتی که اثرش جهت انتشار در قالب های مختلف استفاده شود؛ فایل raw  اثر را برای دبیرخانه ارسال نماید.

شفیعی با بیان این‌کع مجموعه‌عکس‌ها می‌بایست دارای ۷ تا ۱۴ قاب در یکی از موضوعات اعلام شده باشد، خاطرشان کرد:  همراه مجموعه‌عکس‌ها بیاینه شخصی (Statement) عکاس (حدود ۱۰۰ کلمه) باید ارسال شود. بنابر تشخیص هیأت‌داوران عکس‌هایی که ویرایش اثر با سیستم‌های نرم‌افزاری، بیش از حد متعارف باشد پذیرفته نخواهند شد.

وی یادآور شد: شرکت کنندگان بایستی عضو یکی از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان‌شرقی بوده و ضمن عضویت در سامانه بچه های مسجد به نشانی www.bachehayemasjed.ir در بخش ناحیه کاربری خود؛ در شبستان هنر، بخش «من هنرمندم» مشخصات خود را ثبت کنند.

مدیر ستاد فهما آذربایجا‌شرقی افزود: عموم علاقه‌مندان جهت شرکت در سوگواره عکس «به نشانی علم» می توانند؛ آثار خود را با ذکر مشخصات کامل و شماره تماس به نشانی دبیرخانه سوگواره واقع در تبریز، بلوار ۲۹ بهمن، مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن، ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی(فهما) ارسال و جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن ۳۳۳۳۹۰۰۶ داخلی ۱۰۴ و ۱۱۲ تماس داشته باشند.

شفیعی با بیان این‌که ارسال آثار به همراه مشخصات کامل به صورت فایل از طریق پیام‌رسان ایتا به شماره ۰۹۰۳۵۴۲۰۹۷۴ نیز ممکن است، گفت: جوایز برگزیدگان رتبه های اول تا سوم هر بخش به ترتیب ۱۵ میلیون ریال، ۱۰ میلیون ریال و ۵ میلیون ریال همراه با لوح و تندیس جشنواره می باشد.

گفتنی است، ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه نخستین سوگواره عکس محرم با عنوان «به نشانی عَلَم» می باشد.

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها