رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Tuesday 28 November

صریر: پروژه پژوهشی احیاء قطعات موسیقی دوران صفویه با نام اختصاصی “موسیقی ادوار” کلید خورد.

به گزارش صریرنیوز از تبریز، “علیرضا کندوانی” مدیر هنرستان اقبال آذر از شروع به کار پروژه پژوهشی احیاء موسیقی دوران صفویه توسط اساتید و هنرجویان هنرستان موسیقی استاد اقبال آذر تبریز خبر داد.

وی افزود: این پروژه برای اولین بار در سطح کشور با موضوع احیاء قطعات موسیقی دوران صفویه انجام می­شود و می­تواند برای هنرمندان و علاقمندان موسیقی اصیل الگوی مناسبی به شمار آید.

کندوانی تصریح کرد: از موسیقی دانان دوران صفویه می توان به عبد القادر مراغی بانی موسیقی جهان اسلام و نخستین ردیف نویس موسیقی ایرانی و همچنین آخرین نظریه پرداز موسیقی کلاسیک ایرانی و معلم ثالث در دانش موسیقی مشرق زمین پس از فارابی و ابن سینا اشاره کرد که احیاء آثار این ردیف نویس برجسته ایرانی در اولویت گروه موسیقی ادوار خواهد بود.

کندوانی تاکید کرد: گروه موسیقی ادوار برای احیاء این قطعات بیش از سه ماه بصورت مداوم کار پژوهشی ممتد انجام داده و در آینده نیز قطعات بیشتری را احیاء کرده و به علاقمندان ارائه خواهند کرد.

مدیر هنرستان استاد اقبال آذر افزود: سرپرستی این گروه بر عهده ارسطو میهن دوست و آواز و سه تار این گروه بر عهده پارسا خائف، سنتور نیما پیکانی، عود یاور زندآبادی، کمانچه ایرانی رضا محمدی و نوازندگی ساز کوبه­ای این گروه بر عهده هادی ارجمندی می باشد که همگی از اساتید و هنرآموزان هنرستان موسیقی استاد اقبال آذر تبریز می باشند.

بر اساس این گزارش هنرستان موسیقی استاد اقبال آذر تبریز تخصصی ترین مرکز آموزش عالی موسیقی در شمالغرب کشور است که در دو رشته سازهای ایرانی و سازهای جهانی اقدام به جذب هنرجو و پرورش استعدادهای هنری می نماید.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها