رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Sunday 23 June

صریر: نمایش “تراس” به کارگردانی سهند رحیم‌بخش در تئاتر شهر تبریز به روی صحنه می‌رود.

به گزارش صریرنیوز به نقل از روابط عمومی این‌ نمایش، سهند رحیم‌بخش، طراح صحنه و کارگردان، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: نمایش تراس نوشته ژان کلودکریر، با ترجمه اصغر نوری از ۶ اردیبهشت در تئاتر شهر تبریز اجرای عمومی خواهد شد.
وی افزود: داستان این نمایش داستان‌ زوجی در آستانه جدایی است که به طبع این جدایی مشاور املاک افرادی را برای بازدید به خانه آن ها آورده است و این شروع ماجرای تئاتر تراس است.
رحیم‌بخش گفت: تئاتر تراس که اولین تجربه کارگردانی من برای اجرای عمومی است با نمایشنامه‌ای فانتزی آمیخته با غم و طنز به مهمترین درد و علت غم انسان مدرن پرداخته است؛ ارتباطات این عنصر وجودی حال در شکننده‌ترین و سطحی‌ترین حالت وجودی خود از دیرباز تا به امروز قرار گرفته است: ارتباط انسان با خود با دیگران و با پیرامون خود.
کارگردان جوان این‌ نمایش در خصوص علت انتخاب این متن خاطرنشان کرد: پس از انقلاب صنعتی و موج حرکت به سمت مدرنیسم که به طبع آن اتفاق افتاد یکی از مهمترین مسائلی که تحت تاثیر این جریان در محافل هنری ، روانشناسی فلسفی و جامعه شناسی مورد بحث واقع شده، دغدغه انسان و روابط انسانی است روابطی وسیع‌تر و کم عمق‌تر از همیشه و هدف گروه اجرایی نمایشنامه تراس از انتخاب و به صحنه بردن این نمایش نشانه رفتن به سمت این موضوع و بحران ارتباطی که به طبع آن اتفاق افتاده است می‌باشد.
گفتنی است، هانیه علی نژاد،امیر داور،آذین صمدی، پریسا جعفر زاده، عرفان آصفی، حسام الدین پورمحمدی،میر حسام کاظمی به عنوان بازیگر، علی بیگ محمدی به‌عنوان دستیار کارگردان، میلاد بصیر معادن به عنوان مدیر تولید، محمد حسین فرشباف محجوب زاد به‌عنوان مدیر صحنه، مرضیه قربانی به عنوان منشی صحنه، امیر نوری زاد و سبا سروی به عنوان دستیار صحنه، مهناز معصوم زاده به عنوان طراح پوستر ،میرحسام کاظمی به عنوان طراح صحنه، مرضیه قربانی به عنوان طراح گریم، پارلا زیرک کار به عنوان استایلیست، علی بیگ محمدی به عنوان طراح حرکت، ثنا رفیعی و میر حمید مولویان به عنوان عکاس و میر حمید مولویان و میر حسام کاظمی در ساخت تیزر سهند رحیم‌بخش را در اجرای این‌نمایش یاری کردند.
بر اساس این گزارش نمایش تراس از ۶ اردیبهشت ساعت ۲۰ در سالن استاد صادقی تئاتر شهر تبریز به روی صحنه می‌رود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها