رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Sunday 23 June

صریر: شهردار تبریز از هزینه ۹ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریالی برای ۲۰ رشته مسیرگشایی طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش صریرنیوز از تبریز، یعقوب هوشیار با اشاره به تحقق ۱۱۵ درصدی بودجه حوزه عمرانی، گفت: با اصافه شدن اسناد بین راهی، شاهد افزایش میزان تحقق بودجه خواهیم بود.
وی میزان توزیع آسفالت سال گذشته در سطح شهر تبریز را بیش از ۲۰۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: ۵۰ درصد این آسفالت ریزی شهرداری تبریز در مناطق محروم بوده است.
شهردار تبریز بهره برداری از شش تقاطع غیرهمسطح و همچنین ایجاد سه ایستگاه آتش‌نشانی را از جمله پروژه های مهم سال گذشته عنوان کرد.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری نگاه ویژه ای به موضوع مسیرگشایی بخصوص در مناطق کم برخوردار دارد، اظهار کرد: سال گذشته برای اجرای ۲۰ رشته مسیرگشایی از جمله ۴۵ متری انقلاب، علیپور، ابراز، سعیدی و علی بقال ۹۳۷ میلیارد تومان هزینه شده است.

شهردار تبریز ایجاد ارزش افزوده در مناطق کم‌برخوردار، خروج بعضی مسیرها از بن بست و همچنین روان شدن ترافیک را از مزایای مسیرگشایی ها دانست.

هوشیار از اتمام عملیات اجرایی صفه جنوبی مجموعه مقبره‌الشعرا در اردیبهشت سال جاری خبر داد و گفت: صفه شمالی این مجموعه سال گذشته تکمیل و در اختیار شهروندان قرار گرفت.

وی اجرای پروژه احیای میدان صاحب آباد، نصب دوربین‌های ترافیکی و مانیتورینگ شهر، تداوم اجرای خط ۲ مترو و همچنین تجهیز ناوگان اتوبوسرانی را جزو پروژه‌های بزرگ شهرداری تبریز در سال ۱۴۰۲ دانست.

به گفته هوشیار، در سال جاری چندین پروژه‌ دیگر از جمله ایجاد و توسعه مجموعه های فرهنگی، ورزشی در مناطق کم‌برخوردار نیز اجرا می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها