رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲
  • الخميس ۱۲ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Thursday 22 February

صریر: زنگ افتتاح نمایش سه روایت از زندگی دیروز ۶ اسفند در سالن استاد صادقی واقع در تئاتر شهر تبریز با حضور جمعی از هنرمندان تئاتر نواخته شد.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، این نمایش به نویسندگی یاسمینا رضا و ترجمه فرزانه سکوتی به کارگردانی عاطفه فرشباف و مشاور کارگردانی فرید ادهمی از ۶ الی ۱۵ اسفند به روی صحنه می رود.

بازیگران این نمایش  رضا امیری، عاطفه فرشباف، سنا زینالی و هادی پور علی هستند که عوامل نمایش به شرح زیر است؛

دستیاران کارگردان: مجید مایلی ، امیر صادقی
طراح صحنه و اجرای دکور: احد واحدی
طراح لباس: نسترن بزمی
گریمور: مرضیه قربانی
نور: علی منافی
منشی صحنه: مبینا فاتحی
مدیر صحنه: مبین صفوی راد
تیزر و عکاس: امیر رضا خیاط پور
پوستر و بروشور: دانیال عرب زاده

بنابر این گزارش، نمایشنامه سه روایت از زندگی به روابط میان افراد و زوج می پردازد و شب نشینی دو زوج را روایت می کند که احترام و محبت ها بر پایه ارتباط رئیس و کارمندی است. لحن زوج ها پر از طعنه و تحقیر یکدیگر است، ولی محافظه کار عمل می کنند.

سه روایت از زندگی سعی دارد در هر پرده لایه های درونی و منفعل افراد را بیرون بریزد و هر شخصی یک شکل ازخودش را در هر اپیزود بروز می دهد و در این نمایش نامه صدای بچه وجود دارد که طعنه ایست به کودکانه بودن افکار و پندار خام زندگی که بر پایه علم و اگاهی فرض می شود.

عموم علاقه‌مندان برای تماشای این نمایش می توانند با خرید و رزرو بلیت در سایت تبریز تیکت به نشانی www.tabtik.com مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها