رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Sunday 23 June

صریر: مراسم تکریم مدیر سابق و معارفه سرپرست جدید ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد(فهما) استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش صریرنیوز از تبریز، مراسم تکریم مدیر سابق و معارفه سرپرست جدید ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد(فهما) استان آذربایجان شرقی با حضور فعالان فرهنگی، هنری، دینی و مسئولان استانی؛ دوشنبه ۱۷ بهمن در تالار خاقانی خانه فرهنگ تبریز و با حضور معاون فرهنگی هنری ستاد فهما کشور برگزار شد.

گفتنی است، در این آیین از خدمات و تلاشهای چندین ساله محمد هادی‌نیا تقدیر شده و مرتضی شفیعی به عنوان سرپرست جدید ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان معرفی شد.

براساس این گزارش، مرتضی شفیعی متولد ۱۳۶۵ردارای مدرک کارشناسی‌ارشد حقوق بین الملل بوده و هم اکنون دانشجوی دکترای حقوق عمومی در دانشگاه تبریز است.

وی پیش از این طی سال های ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۱ بعنوان عضو هیات مدیره و مدیرعامل خانه مطبوعات استان فعالیت داشته است.

فعالیت فرهنگی و رسانه‌ای در چند کشور همسایه، مشاور رئیس شورای اسلامی استان، جوان نمونه آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۰، دبیر انجمن مدیران مسئول مطبوعات استان، دبیر اجرایی و عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره های چهارم و پنجم مطبوعات استان و دبیر اجرایی نهمین و دهمین نمایشگاه مطبوعات از جمله سوابق کاری شفیعی است.

وی برگزیده چندین جشنواره هنری و رسانه ای بوده و دبیری جشنواره های مختلف فرهنگی را بر عهده داشته است، افزون بر این همکاری در تولید نرم‌افزارهای چند رسانه‌ای و مشارکت در برگزاری نمایشگاه های کتاب از دیگر سوابق مدیر جدید ستاد فهما آذربایجان شرقی به شمار می رود.

گفتنی است، ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور(فهما) یکی از نهادهای اثرگذار فرهنگی، هنری و دینی به شمار می رود که زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می کند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها