رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲
  • الخميس ۱۲ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Thursday 22 February
استقبال از محصولات شرکت دانش بنیان نانو پیشگامان سهند؛

استفاده از محصول دانش‌بنیان سوپر جاذب آب؛ راهکاری مطمئن در مدیریت مصرف آب

صریر: محصول دانش بنیان سوپر جاذب آب به منظور کاهش مصرف آب در راستای مدیریت منابع آب در حوزه کشاورزی استان آذربایجان شرقی در بخش کشاورزی به صورت کاربردی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، جلسه مهمّ کمیسیون کشاورزی، صنایع غذایی، آب و محیط زیست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان آذربایجان شرقی – تبریز ۲۹ دی ماه با دستور جلسه بررسی راهکارهای مدیریت منابع آبی در حوزه کشاورزی و صنعت با حضور مدیران ارشد استانی وفعالان بخش خصوصی و شرکت دانش بنیان نانو پیشگامان سهند برگزار شد.

بنابر این گزارش، در این نشست قویدل رییس کمیسیون مذکور با بیان اینکه بحران کمبود آب همه ما را موظف به تدبیر کاربردی در خصوص مدیریت منابع آبی مان نموده است؛ از اعضای جلسه خواست تا به صورت عملی از محصولات دانش بنیان در راستای مدیریت منابع آب نهایت همدلی و همکاری را به عمل آورند.

همچنین غفارزاده، مدیرعامل سازمان آب منطقه ای استان در این جلسه ضمن ارایه گزارشی از وضعیت منابع استان در سال آبی جاری لزوم فرهنگ سازی برای مدیریت منابع آب در دسترس استان را خواستار شد.

شفیعی، رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان و معاون توسعه نیروی انسانی سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در این جلسه ضمن ارایه گزارشی یادآور شد: سازمان جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان بمنظور مدیریت منابع آب ضمن وارد شدن به چرخه عملی تغییر الگوی کشت صمیمانه از هر گونه طرحی که موجب مدیریت صحیح مصرف آب در بخش کشاورزی گردد حمایت خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه برخی از کشاورزان ایلخچی با ارایه گزارشی از روند زراعت و باغبانی حوزه کاری خود به لزوم برنامه ریزی مناسب در خصوص تغییر الگوی کشت و مدیریت منابع آب تاکید کردند.

همچنین در ادامه جلسه دکتر رضا موقّر، مدیر عامل شرکت دانش بنیان نانو پیشگامان سهند که موفق به تولید سوپر جاذب آب با مزایای منحصر به فرد شرکت نانو پیشگامان سهند پرداخت و گفت: سوپر جاذبهای آب یکی از عملی ترین روشهای تجربه شده در جهان هستند که نقش مهم خود در کاهش مصرف آب خصوصا در بخش کشاورزی را به اثبات رسانده اند.

موقّر در خصوص مزایای سوپر جاذب تولیدی شرکت دانش بنیان نانو پیشگامان سهند اذعان کرد: محصول دانش بنیان تولیدی شرکت نانو پیشگامان سهند نسبت به نمونه های مشابه خارجی دارای مزایایی از جمله تاریخ مصرف ۱۵ ساله (یکبار استفاده برای ۱۵ سال کارایی مفید)، جذب حداکثری آب به نسبت یک گرم ۵۰۰ گرم آب، کاهش مصرف آب تا ۶۰ درصد و طولانی نمودن فاصله آبیاری محصولات کشاورزی ، کارایی در حوزه زراعت و باغبانی و جالیز و گلخانه ها و فضای سبز شهری (نمونه های خارجی موجود فقط برای گیاهان غیر مثمر کاربرد دارد) و اصلاح ترکیب خاک و قیمت بسیار مناسب است که به زودی در دسترس کشاورزان عزیز قرار خواهد گرفت.

مدیر عامل شرکت نانو پیشگامان سهند اعلام کرد: هم اکنون این شرکت به صورت نیمه صنعتی این محصول را تولید و برای تولید انبوه آن احداث کارخانه در تبریز را در دست اجرا دارد.

گفتنی است، در این جلسه بشیر جعفری، مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه کشاورزی استان آذربایجان شرقی ضمن با اهمّیت خواندن مدیریت منابع آب اعلام آمادگی کرد که طرح اجرای سوپر جاذب شرکت نانو پیشگامان سهند تحت حمایت این صندوق قرار خواهد گرفت و در قدم اول ۱۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان تحت عملیات اجرایی این طرح مهمّ و ملی قرار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها