رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
  • الأحد ۷ رجب ۱۴۴۴
  • 2023 Sunday 29 January
استقبال از محصولات شرکت دانش بنیان نانو پیشگامان سهند؛

استفاده از محصول دانش‌بنیان سوپر جاذب آب؛ راهکاری مطمئن در مدیریت مصرف آب

صریر: محصول دانش بنیان سوپر جاذب آب به منظور کاهش مصرف آب در راستای مدیریت منابع آب در حوزه کشاورزی استان آذربایجان شرقی در بخش کشاورزی به صورت کاربردی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، جلسه مهمّ کمیسیون کشاورزی، صنایع غذایی، آب و محیط زیست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان آذربایجان شرقی – تبریز ۲۹ دی ماه با دستور جلسه بررسی راهکارهای مدیریت منابع آبی در حوزه کشاورزی و صنعت با حضور مدیران ارشد استانی وفعالان بخش خصوصی و شرکت دانش بنیان نانو پیشگامان سهند برگزار شد.

بنابر این گزارش، در این نشست قویدل رییس کمیسیون مذکور با بیان اینکه بحران کمبود آب همه ما را موظف به تدبیر کاربردی در خصوص مدیریت منابع آبی مان نموده است؛ از اعضای جلسه خواست تا به صورت عملی از محصولات دانش بنیان در راستای مدیریت منابع آب نهایت همدلی و همکاری را به عمل آورند.

همچنین غفارزاده، مدیرعامل سازمان آب منطقه ای استان در این جلسه ضمن ارایه گزارشی از وضعیت منابع استان در سال آبی جاری لزوم فرهنگ سازی برای مدیریت منابع آب در دسترس استان را خواستار شد.

شفیعی، رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان و معاون توسعه نیروی انسانی سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در این جلسه ضمن ارایه گزارشی یادآور شد: سازمان جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان بمنظور مدیریت منابع آب ضمن وارد شدن به چرخه عملی تغییر الگوی کشت صمیمانه از هر گونه طرحی که موجب مدیریت صحیح مصرف آب در بخش کشاورزی گردد حمایت خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه برخی از کشاورزان ایلخچی با ارایه گزارشی از روند زراعت و باغبانی حوزه کاری خود به لزوم برنامه ریزی مناسب در خصوص تغییر الگوی کشت و مدیریت منابع آب تاکید کردند.

همچنین در ادامه جلسه دکتر رضا موقّر، مدیر عامل شرکت دانش بنیان نانو پیشگامان سهند که موفق به تولید سوپر جاذب آب با مزایای منحصر به فرد شرکت نانو پیشگامان سهند پرداخت و گفت: سوپر جاذبهای آب یکی از عملی ترین روشهای تجربه شده در جهان هستند که نقش مهم خود در کاهش مصرف آب خصوصا در بخش کشاورزی را به اثبات رسانده اند.

موقّر در خصوص مزایای سوپر جاذب تولیدی شرکت دانش بنیان نانو پیشگامان سهند اذعان کرد: محصول دانش بنیان تولیدی شرکت نانو پیشگامان سهند نسبت به نمونه های مشابه خارجی دارای مزایایی از جمله تاریخ مصرف ۱۵ ساله (یکبار استفاده برای ۱۵ سال کارایی مفید)، جذب حداکثری آب به نسبت یک گرم ۵۰۰ گرم آب، کاهش مصرف آب تا ۶۰ درصد و طولانی نمودن فاصله آبیاری محصولات کشاورزی ، کارایی در حوزه زراعت و باغبانی و جالیز و گلخانه ها و فضای سبز شهری (نمونه های خارجی موجود فقط برای گیاهان غیر مثمر کاربرد دارد) و اصلاح ترکیب خاک و قیمت بسیار مناسب است که به زودی در دسترس کشاورزان عزیز قرار خواهد گرفت.

مدیر عامل شرکت نانو پیشگامان سهند اعلام کرد: هم اکنون این شرکت به صورت نیمه صنعتی این محصول را تولید و برای تولید انبوه آن احداث کارخانه در تبریز را در دست اجرا دارد.

گفتنی است، در این جلسه بشیر جعفری، مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه کشاورزی استان آذربایجان شرقی ضمن با اهمّیت خواندن مدیریت منابع آب اعلام آمادگی کرد که طرح اجرای سوپر جاذب شرکت نانو پیشگامان سهند تحت حمایت این صندوق قرار خواهد گرفت و در قدم اول ۱۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان تحت عملیات اجرایی این طرح مهمّ و ملی قرار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یلدا فرصتی برای با هم بودن

اسگندریان - تبریز - صریرنیوز: بشریت در طول تاریخ ، برای بقا به ارتباطات اجتماعی نیازمنداست وزیباترین لحظه ی زندگی هر آدمی با هم بودن وآرزوی هر خانواده ای دور هم بودن است چون زندگی با در کنار هم بودن هست که جریان دارد و این دورهمی هاست که به انسان امید زندگی میدهد و زیباترین لحظات در زندگی هر آدمی را به نمایش می گذارد ، کاش قدر این لحظات را بدانیم و از زندگی واز باهم بودن لذت ببریم،ما در عصر ارتباطات زندگی می کنیم هر چند انسان های نسل عصر ارتباطات در ظاهر پر ارتباط ودر جمع زندگی می کنند، اما در بطن امر هیچ ارتباط حقیقی بین آنان برقرار نشده وبایک دیوار شیشه ای به دور خوداحاطه شده و اسیر سلول انفرادی هستند که ناخواسته بنا شده است. ما در دورانِ بی‌سابقه‌ای از تنهایی زندگی می‌کنیم ، و " زندگی در عصر ما تمرین تنهایی شده"، همه تنهایند،.. تنهایی به عنوان یک درد اجتماعی در بین جوامع به یک اپیدمی تبدیل شده است مکانیسم روانشناختی آن به معنای هشدار دادن نسبت به انزوا و تحریک ما برای دنبال کردن پیوندهای اجتماعی است، ما جوهر انسانیت یعنی ارتباط و با هم بودن رادر این عصر از یادبرده‌ایم، بشر دیروز در روابط انسانی خویش هیچ گاه طعم تنهایی و فقدان محبت را نمی چشید، اماامروز بیش از تمام دوران ها، تنهایی در جمع را تجربه می کند وپیوندهای انسانی عمیقی که به زندگی معنا می‌داد، هر روز ضعیف‌تر از قبل می‌شوند. متاسفانه امروزه دغدغه‌ها و درگيري‌هاي مردم در جامعه افزايش پيدا کرده است به‌گونه‌اي که فرد ديگر حوصله يا زمان چنداني براي سپري‌کردن با اعضاي خانواده ندارد وباايجاد شکاف ميان‌نسلي عميق ميان والدين و فرزندان ، بسياري از جوانان حوصله وقت گذراندن با والدين و يا اقوام خود را ندارند. تغییر خانواده گسترده به هسته ای و کوچک شدن بُعد خانواده، به شکل اجتناب ناپذیری موجب کاهش دایره روابط اجتماعی انسان ها شده است ،بانبود سواد رسانه‌اي و همچنين عدم فرهنگ‌سازي‌هاي لازم شاهدکاهش دوام ارتباط میان اعضای خانواده وکاهش نقش خانواده در مقابل تاثيرپذيري بالا از شبکه‌هاي مجازي هستيم، چراکه به‌طور متوسط افراد در طول شبانه‌روز زمان زيادي از وقت خود را در شبکه‌هاي مجازي به‌سر مي‌برند که اين خود به‌يقين مي‌تواند پيامدهاي منفي بسياري را به‌دنبال داشته باشد، به‌گونه‌اي که درصدبالایی از انسان هادر کنار هم زندگي مي‌کنند اما کمتر همديگر را مي‌بينند، بيشتر توجه خود را به شبکه‌هاي اجتماعي، فضاي مجازي و تلفن همراه معطوف مي‌کنند. به گفته ماکس وبر ما جهان اطراف مان را می سازیم و به ناگاه این واقعیت عینی آنچنان برما تحمیل می شود که گویی قفس آهنینی است که ما خود را در آن گرفتار می بینیم، رشد تکنولوژی علیرغم مزایای فراوان مادی، در حوزه ارتباطات انسانی عقلانیتی صوری و خالی از محتوا را برایمان به ارمغان آورده است انسان‌ها خود را با وسائل ارتباطی سرگرم ساخته، از مسائل واقعی زندگی خانوادگی و اجتماعی‌شان غافل شده‌اند و بیشتر درون ...

آخرین خبرها