رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲
  • الخميس ۱۲ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Thursday 22 February

صریر: مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان شرقی از برگزاری دوره آموزشی مدیران کانون های فرهنگی هنری تخصصی خواهران در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، «مرتضی شفیعی»، مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان شرقی با اعلام این خبر اظهار داشت: با هدف تقویت و انسجام بخشی به فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در موضوع زن و خانواده همچنین گسترش فعالیت بانوان مسجدی، در سال جاری کانونهای فرهنگی هنری ویژه خواهران تاسیس و راه اندازی شده و به منظور توانمندسازی، الگو سازی و انتقال تجربیات موفق در حوزه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دوره آموزشی برای مدیران کانون های فرهنگی هنری تخصصی خواهران در هفته جاری برگزار خواهد شد .
شفیعی تبیین نقش و جایگاه زن در تحقق تمدن نوین اسلامی، تقویت شبکه های بانوان در بستر کانون های فرهنگی هنری مساجد و ارتقای سطح توانمندی خواهران عضو کانون های مساجد را از مهمترین اهداف برگزاری این دوره اعلام کرد. و اظهارداشت: این دوره آموزشی در سه مرحله به شکل حضوری و غیر متمرکز در شهر تبریز، غیرحضوری و متمرکز از طریق سامانه آموزش ستاد کانون های مساجد (بچه های مسجد) و حضوری و متمرکز در تهران با حضور مدیران کانون های تخصصی خواهران برگزار می شود.
وی آشنایی با مأموریت اهداف و ساختار کانون های فرهنگی هنری تخصصی خواهران، آشنایی با نقش زنان در تعالی خانواده و مهارت های مدیریت و کارتشکیلاتی در مسجد را از مهمترین سرفصل های این دوره آموزشی عنوان کرد و افزود: مدیران شرکت کننده در این دوره با مهارتهای مدیریت و رهبری در تشکیلات راهبردها و راهکارهای عرصه های حضور اجتماعی زن کانون های فرهنگی هنری مساجد و رویکردها و برنامه های فرهنگی هنری این کانونها آشنا خواهند شد.
بنابراین گزارش، دوره آموزشی مدیران کانون ها ی فرهنگی هنری تخصصی خواهران پنجشنبه ۹ هفته جاری در دو نوبت صبح و بعد ازظهر با تدریس اساتید برجسته حوزه و دانشگاه در سالن اجتماعات شهرداری تبریز برگزار خواهد شد.
گفتنی است، برای تمامی شرکت کنندگان در این دوره که موفق به کسب نمره قبولی شوند گواهی نامه پایان دوره معتبر صادر می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها