رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲
  • الخميس ۱۲ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Thursday 22 February

صریر: شربیانی گفت: فعالیت بیش از دو هزار واحد در صنف طلا، جواهر، نقره و گوهر سنگ این شهر را به یکی از مهمترین قطب های طلا و جواهر منطقه تبدیل کرده است.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، میرمحمد پوراقدم شربیانی  در نشست خبری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی طلا، جواهر، نقره، گوهرسنگ و صنایع وابسته و اولین همایش ملی توسعه صادرات مصنوعات طلا، جواهر، نقره، گوهرسنگ و صنایع وابسته در تبریز اظهار داشت: تبریز به عنوان یکی از خواستگاه های طلا و جواهر کشور این ظرفیت را دارد که میزبان یکی از استانداردترین نمایشگاه های طلا و جواهر منطقه باشد.

رئیس اتحادیه صنف طلا و جواهر و سکه تبریز ادامه داد: فعالیت بیش از دو هزار واحد در صنف طلا، جواهر، نقره و گوهر سنگ این شهر را به یکی از مهمترین قطب های طلا و جواهر منطقه تبدیل کرده است.

وی برگزاری اولین همایش ملی توسعه صادرات مصنوعات طلا، جواهر، نقره، گوهرسنگ و صنایع وابسته را نقطه آغازی بر تغییر نگاه جامعه به صنعت طلا و جواهر خواند و افزود: محل برگزاری این همایش نیز در نوع خود پیام بسیار مهمی دارد و آن اینکه این همایش نقطه اتصال صنعت و علم در این صنف است.

شربیانی با بیان اینکه مقالات علمی متعددی به دبیرخانه همایش ارسال شده است، افزود: میهمانان خارجی از کشورهای مختلف از جمله ایتالیا، ترکیه، عمان، امارات، آذربایجان و عراق خواهیم داشت.

رئیس اتحادیه صنف طلا و جواهر و سکه تبریز در ادامه به برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی طلا، جواهر، نقره، گوهرسنگ و صنایع وابسته اشاره کرد و افزود: این نمایشگاه نیز از ۲۵ لغایت ۲۸ آبان ماه امسال با حضور ۸۰ غرفه در حوزه تولید و دستگاه های پیشرفته این صنعت در سالن امیر کبیر میزبان علاقه مندان داخلی و خارجی خواهد بود.

شربیانی با اشاره به اینکه در برگزاری این نمایشگاه اتحادیه های ارومیه، اردبیل و زنجان نیز همکاری بسیار ارزشمندی دارند، اذعان داشت: امیدواریم نمایشگاه تبریز نقطه عطفی در برگزاری نمایشگاه های تخصصی طلا و جواهر کشور باشد.

وی گفت: همانطوری که از نام همایش نیز مشخص است، موضوع صادرات این محصولات از کشور به عنوان اولویت انتخاب شده است و از این لحاظ تلاش داریم تا با بهره مندی از ظرفیت های سایر کشورهای جهان بستر تولیدات کیفی تر و متنوع تر در کشور را فراهم کنیم.

شربیانی تصریح کرد: برگزاری ورکشاپ های تخصصی در حاشیه نمایشگاه و همایش ملی این فرصت را فراهم خواهد کرد تا زمینه آشنایی صنعتگران با تکنولوژی های روز دنیا محقق گردد.

گفتنی است، هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی طلا، جواهر، نقره، گوهرسنگ و صنایع وابسته ۲۵ لغایت ۲۸ آبان ماه امسال در سالن امیر کبیر نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می شود، همچنین اولین همایش ملی توسعه صادرات مصنوعات طلا، جواهر، نقره، گوهرسنگ و صنایع وابسته ۲۶ آبان ماه در تالار وحدت تبریز ترتیب می یابد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها