رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Sunday 23 June

صریر: مرکز جوارکارگاهی نوع الف گروه صنعتی تراکتورسازی ایران با حضور معاون وزیر کار به بهره برداری رسید.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه این افتتاح به خبرنگار صریرنیوز در تبریز گفت: باتوجه به موفقیتها و اقدامات این مجموعه صنعتی در داخل و خارج از کشور، بهره برداری از این مرکز آموزشی ثمرات قابل توجهی در حوزه مهارت نیروی کار و سایر بخشها برای کشور به دنبال خواهد داشت.
مهرداد عظیمی در تشریح این مطلب افزود: هر نوع قدم آموزشی در کنار سایر فعالیتهای تولیدی تراکتورسازی که بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ نیروی کار مستقیم و بالغ بر ۲۵ هزار نفر جامعه تحت پوشش اعم از نمایندگی، کارخانه های تولیدی داخلی و خارجی این واحد عظیم تولیدی و همچنین بیش از یک هزار قطعه ساز مرتبط با این مجموعه در سراسر کشور می تواند ثمرات و تاثیرات قابل توجه و غیر قابل انکاری داشته باشد.
وی تجهیز و راه اندازی مرکز آموزش جوارکارگاهی را نشان توجه به نیروی کار و اهمیت این سرمایه برای دست اندرکاران تراکتورسازی عنوان کرد و گفت: این مجموعه الگوی منحصر بفرد و موفقی در امر آموزش و ضرورت توجه به مهارت نیروی کار در سطح کشور محسوب می شود که نه تنها باعث غرور ملی شده بلکه با توجه به صادرات محصولات این واحد تولیدی به بالای ۲۵ کشور دنیا در سطح بین المللی نیز سرافرازی و افتخار برای ایران اسلامی را ممکن ساخته است.
عظیمی ضمن یادآوری توجهاتی که به نیروی کار ماهر ایرانی در سطح بین المللی می شود تاکید کرد: وجود مراکز آموزشی جوارکارگاهی برای توسعه واحدهای تولیدی و داشتن نیروی کار جدید و ماهر ضروری به نظر می آید.
وجود بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ آموزشگاه جوار کارگاهی در کل کشور
به گفته رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور در حال حاضر بیش از ۳ هزار ۴۰۰ مرکز آموزش جوارکارگاهی در سطح کشور فعال هست که این سیاست راهبردی در راستای افزایش مهارت آموزی نیروی کارگاهی در حال توسعه و تقویت از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور و در راس آن وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها