رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Sunday 23 June

صریر: مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز، گفت: با اجرای طرح توسعه ۶۰۰ هکتاری فضای سبز تبریز، شاهد افزایش سه و نیم متری سرانه فضای سبز این شهر خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، سیامک آسیایی، امروز در جریان تور رسانه‌ای بازدید از پروژه‌های فضای سبز شهرداری تبریز اظهار کرد: پروژه تملک باغات ضلع شمالی مجموعه تاریخی و گردشگری ائل‌گلی به مساحت پنج هکتار و اعتبار ۹ میلیارد تومان در دست اجرا بوده و نزدیک به چهار هکتار آن انجام شده است.

وی افزود: همزمان با پروژه تملک باغات ضلع شمالی ائل‌گلی، عملیات عمرانی و ساماندهی این محل برای الحاق به مجموعه اصلی در دست اجرا است.

آسیایی با اشاره به بهره‌برداری مجدد از مجموعه سورتمه‌سواری ائل باغی، خاطرنشان کرد: این مجموعه در سال ۹۰ احداث و پس از آن بنا به دلایلی فعالیت آن متوقف شده بود که در تلاش هستیم با تعمیر و استانداردسازی آن با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، تا پایان شهریور آماده بهره‌برداری شود.

وی اضافه کرد: مجموعه سورتمه‌سواری ائل باغی با ۲۰ کابین، ۸۴۰ متر طول دارد و آخرین مدل سورتمه در دنیا است.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری  تبریز مجموعه تفرجگاهی آرپادره‌سی را متشکل از دو سایت ۶۷ و ۳۹۶ هکتاری معرفی و اعلام کرد: ۵۷ هکتار از سایت اول مجموعه تفرجگاهی آرپادره‌سی کاشت شده است و در سایت دوم به مساحت ۳۹۶ هکتار، ۶۰ هکتار کاشت انجام یافته است.

وی یادآور شد: برنامه شهرداری تبریز  توسعه ۱۵۰ هکتاری فضای سبز در سایت دوم آرپادره‌سی است که مجهز به وسایل بازی کودکان خواهد بود.

آسیایی ادامه داد: برای پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی ملی اقدام به کاشت نهال می‌کنیم و از ابتدای سال تا به امروز ۲۵ هکتار کاشت در آرپادره‌سی انجام شده است.

وی با اشاره به توسعه ۴۰ هکتاری فضای سبز در حاشیه‌ اتوبان شهید مهدی باکری نیز گفت: چاله‌کنی حاشیه‌های اتوبان شهید باکری در دو باند رفت و برگشت انجام یافته و با مساعد بودن شرایط آب و هوایی کاشت انجام خواهد گرفت.

وی افزود: این پروژه به طول ۱۵ کیلومتر در دست اجرا است که ۲۰ هزار اصله نهال در آن کاشت و با تکمیل  آن ۴۰ هکتار به مساحت فضای سبز شهر افزوده می‌شود.

وی با اشاره به پیشرفت ۸۰ درصدی بدنه‌سازی اتوبان شهید کسایی، خاطرنشان کرد: بدنه‌سازی اتوبان شهید کسایی با اعتبار هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در امتداد این پروژه، قرارداد دیگری نیز به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای ترانشه سازی اتوبان کسایی منعقد شده است.

آسیایی با اشاره به مساحت ۶۰۰ هکتاری مجموعه عباس‌میرزا نیز گفت: این مجموعه در چهار سایت تعریف و ۲۱۰ هزار اصله نهال در آن کاشت شده است.

وی با اشاره به سیستم آبیاری پارک عباس‌میرزا، افزود: ۵۰ درصد از آبیاری پارک عباس میرزا توسط شبکه آبیاری و مابقی با تانکر و به صورت دستی انجام می‌گیرد و در این راستا برنامه‌های بلند مدت و کوتاه مدت تعریف شده است.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز تأکید کرد: با اجرای طرح توسعه ۶۰۰ هکتاری فضای سبز تبریز، شاهد افزایش سه و نیم متری سرانه فضای سبز تبریز خواهیم بود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها