رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۹ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Tuesday 16 July

صریر: مجیدی گفت: ۷ مرکز خدمات ناباروری در استان ارائه خدمات می‌دهند که با تمام این مراکز هم طرف قرارداد هستیم.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، وحید مجیدی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: خدمات بیمه سلامت در دورترین نقاط کشور ارائه می‌شود و از دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تحت پوشش یک میلیون و ۸۰۰ هزر نفر کاملا رایگان بیمه شده‌اند که هیچ مبلغی پرداخت نمی‌کنند.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات خوب در چندسال گذشته توسعه دولت الکترونیک بوده است که خوشبختانه با اطلاع رسانی‌ خوب رسانه‌ها این طرح تقریبا بدون مشکل پیش رفته و سال گذشته ۱۰۰ موسسه درمانی نسخ را به صورت الکترونیکی ارسال کرده‌اند.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی با اشاره به تفویض صندوق بیماری‌های خاص به بیمه سلامت گفت: هدف از این صندوق کاهش هزینه‌های بیماران خاص نزدیک به صفر است، ۱۰۷ گروه بیماری خاص در این صندوق قرار دارند که در این صندوق تا به امروز ۴۸ هزار نفر در این حوزه نشاندار شده‌اند.

وی ادامه داد: از آذر ماه سال گذشته که این صندوق به ما ابلاغ شده بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان در قالب خسارت متفرقه به این عزیزان پرداخت شده است.

مجیدی در خصوص حمایت از زوجین نابارور و جوانی جمعیت توضیح داد: تا به امروز سه هزار و ۳۰۲ نفر نشاندار شده‌ و توانسته‌اند از مزایای نازایی بهره مند شوند که بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان به این افراد برای خدمات بیمه‌ای مانند آی وی اف و… پرداخت شده است. ۷ مرکز خدمات ناباروری در استان ارائه خدمات می‌دهند که با تمام این مراکز هم طرف قرارداد هستیم.

وی ادامه داد: یکی از وظایف بیمه سلامت بیمه نمودن مادران باردار و کودکان متولد شده تا پنج سالگی است که در یک و نیم سال گذشته ۱۶ هزار و ۶۰۳ مادر باردار و بیش از ۱۴۴ هزار نفر از کودکان زیر پنج سال تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان با اشاره به رایگان شدن بیمه پنج دهک اول جمعیتی گفت: ۴۴۷ هزار نفری که اطلاعاتشان در سیستم وجود دارد، بدون هیچ هزینه‌ای و به صورت اتوماتیک بیمه آنها تمدید می‌شود. دهک شش هم با پرداخت ۲۰ درصد حق بیمه، دهک هفت با ۳۰ درصد، دهک هشت با ۴۰ درصد می‌توانند شامل بیمه سلامت شوند.

وی در خصوص تهیه داروی بیماران خاص مانند دیابتی‌ها عنوان کرد: اگر افراد تحت پوشش بیمه سلامت که بیماری مثل دیابت داشته و نشاندار نشده باشند نزدیک به ۳۰ درصد قیمت دارو را پرداخت می‌کنند اما اگر نشاندار شده باشند مبلغ بسیار کمتری را پرداخت می‌کنند.

مجیدی با بیان اینکه بالغ بر ۶۷۰ میلیارد تومان از معوقات موسسات را پرداخت کرده‌ایم، عنوان کرد: از لحاظ مطالبات روستایی، موسسات سرپایی و پزشکان خانواده بروز هستیم و در بحث بستری تا فروردین ماه ۱۴۰۲ معوقات را پرداخت کرده‌ایم و امیدواریم تا پایان مرداد یک ماه دیگر از معوقات بستری را پرداخت کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها