رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲
  • السبت ۱۵ ربيع أول ۱۴۴۵
  • 2023 Saturday 30 September

صریر: دیدار دوستانه تیم های فوتبال رسانه ورزش و شهرداری منطقه ۶ تبریز با تساوی یک بر یک خاتمه یافت.

به گزارش صریرنیوز به نقل از روابط عمومی باشگاه رسانه ورزش، بمناسبت روز خبرنگار دیدار دوستانه بین تیم های فوتبال شهرداری منطقه ۶ تبریز و رسانه ورزش عصر سه شنبه ۱۷ مرداد در زمین چمن شهید توانا شهرداری تبریز برگزار شد.

در نیمه نخست این دیدار جذاب تیم میزبان توسط دکتر احمد انیسه شهردار منطقه ۶ تبریز به گل دست یافت و در ادامه تک گل تیم مهمان را محمود نصیرپور کاپیتان تیم رسانه ورزش با یک شوت عالی به ثمر رساند .

در نیمه دوم هر ۲ تیم موقعیت های زیادی را روی دروازه همدیگر خلق کردند که با هنر نمایی دروازه بان های تیم مقابل مهار شد و نهایتا این بازی با نتیجه یک بر یک خاتمه یافت.

قضاوت این بازی دوستانه را امیر پور فتحی بر عهده داشت که در طول بازی با سوت های مکرر به نوعی سرعت بازی را می گرفت.

تیم رسانه ورزش با ترکیب محمود نصیرپور، محمدرضا ربانی، مرتضی شفیعی، فرزاد آقایی، مجید مسلمی، آیدین بخشعلی پور، کمال رحیمی، فرید ناجی، محمد وطن پرست، امیر نصیرپور ،پیمان روانبخش،علی میرزازاده و محمد عبادی وارد میدان شد.

همچنین احمد مرادپور پرست تیم ،حسن عبدالهی مسئول هماهنگی ،مهدی آب بسته مدیر روابط عمومی و عکاس تیم و همچنین فرشید ولیزاده مدیر فرهنگی تیم رسانه ورزش نظاره گر این بازی بودند.

از حواشی این بازی می توان به حضور دکتر میرمعصوم سهرابی مدیرعامل شرکت ورزش شهرداری تبریز، ناصر هاشمی بازیگر پیشکسوت و سجاد جمال زاده خبرنگار ورزشی استان بازی را تماشا می کردند.

در آخر بازی به پاس زحمات و تلاش های ارزشمند اصحاب رسانه از تک تک اعضای تیم رسانه ورزش و همچنین عوامل برگزاری این بازی دوستانه و اکبر آقا عکاس پیشکسوت تبریز تجلیل به عمل آمد.

همچنین قبل از شروع بازی از کیت جدید تیم رسانه ورزش که با حمایت اسپانسر های جدید این تیم ورزشی همراه بوده رونمایی شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

روضه رضوان با نفس گرم «فخرالذاکرین» مکتب مرثیه تبریزی

به گزارش صریرنیوز: فرشید باغشمال: با درگذشت «مرحوم حاج‌فیروز زیرک‌کار»، آخرین بازمانده «مکتب مرثیه تبریز» از میان‌مان رفت و سینه‌ای از معارف ارادت‌ورزی به آستان قدسی اهل‌بیت علیهم‌السلام را با خود به سرای جاوید برد. ۱۹ مرداد ۱۳۹۹، روزی که «مرحوم حاج فیروز زیرک‌کار» معروف به «فخرالذاکرین» پیر عارف‌مسلک آستان مقدس آل‌الله رخت از دنیا بست و  در مقبره معروف به «حمال تبریزی» آرام گرفت. سال ۱۳۹۹ همین موقع‌ها بود که نهادهای فرهنگی و بی‌فرهنگی! مسابقه بَنِرزنی برای تسلیت آن بزرگوار گذاشته بودند. با فروکش آن موج‌سواری‌های دل‌آزار، یاد و نام مرحوم زیرک‌کار به فراموشی سپرده شد. به بهانه همین خاموشی و فراموشی در سومین در ماه محرم، یادی می‌کنیم از شعر، شخصیت والا و سبک و سیاق زندگی مردی که اسوه نوحه و مدیحه معاصر در تبریز و آذربایجان و ایران‌مان است.  با درگذشت «مرحوم حاج‌فیروز زیرک‌کار»، آخرین بازمانده «مکتب مرثیه تبریز» از میان‌مان رفت و سینه‌ای از معارف ارادت‌ورزی به آستان قدسی اهل‌بیت علیهم‌السلام را با خود به سرای جاوید برد. مرحوم حاج‌فیروز زیرک‌کار سال ۱۳۱۵ در محله دوه‌چی تبریز چشم به جهان گشود. او تا نوجوانی در یک خانه قدیمی در محله دیک‌باشی تبریز،  سَرِ دار قالی کار می‌کرد و سرگرم معاش روزانه خانواده بود. تا سیزده چهارده سالگی مجالی برای درس‌خواندن نیافت و حتی از سواد خواندن و نوشتن هم بی‌بهره بود. به شوق نوحه‌خوانی؛  از «دار قالی» تا «مدرسه شبانه» در عاشورای یکی از همین سال‌ها، دسته‌ای از محله می‌گذرَد. نوجوانی هم‌سن‌ و سال فیروز تکه‌کاغذی به دست گرفته و نوحه می‌خوانَد. کوی و برزن های‌های به گریه می‌افتد. فیروز 13 ساله بی‌اختیار دست از دار قالی می‌کِشد و دل به شعر جانسوز آن نوجوان می‌بازد. از سویی رشک کودکانه و از دیگر سو شوق نوحه‌خوانی در جانش زبانه می‌کشد: «خوش‌به حالش، چه خوب می‌خواند! چه می‌شد من هم می‌توانستم مثل او نوحه بخوانم!» (1) آن شب تا صبح، پنهانی اشک می‌ریزد و با حسرتِ درس و مشق، به خواب می‌رود. صبح فردا با اراده‌ای که حسرت دیروز در جانش دمیده راهی «مدرسه ناجیان» می‌شود. در عرض ۲ سال درس شبانه، کلاس ششم را تمام می‌کند و در پایان سال دوم، تصدیق کلاس ششم را می‌گیرد. از همین سال‌ها وارد هیات‌های تبریز می‌شود. «یک دفعه دیدم، کل اشعار نیّر را حفظ شده‌ام»! حالا او جوان 18 ساله‌ای است که نه تنها می‌تواند نوحه بخواند بلکه «حفظ نوحه» یکی از دلبستگی‌های هر روزه اوست. در این سال‌ها «کنزالحسین» سیدرضا حسینی معروف به «سعدی زمان» وِرد روزهای بیقراری اوست و سرانجام آن اتفاقی که قرار است شعله در جان نوحه‌خوان جوان بکشد، می‌افتد. آشنایی با شیخ ذاکران، «حاج حسن جهازچی» در یکی از هیات‌های محله امیرخیز او را جدی‌تر به وادی نوحه ترکی و عربی و فارسی می‌رساند. خود حاج‌ فیروز این آشنایی را چنین توصیف می‌کند: دیدم که واقعا حاج‌حسن جهازچی یک مقوله دیگری است. از روی کتاب نمی‌خوانَد. از حفظ می‌خواند و مثل دریا موج می‌زند. از یک نفر که کنارم نشسته‌بود، پرسیدم حاج‌حسن این شعرها را از کجا می‌خواند؟ گفت نَیـّـر داری؟ (2) ...

آخرین خبرها