رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۹ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Tuesday 16 July
برای اولین بار در دانشگاه تبریز؛

رویداد یولتاپ برگزار شد

صریر: رویداد یولتاپ با هدف رفع دغدغه‌ها و سوالات دانشجویان و فارغ‌التحصیلان برای اولین بار در دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش صریرنیوز به نقل از کمیته اطلاع رسانی یولتاپ، رویداد یولتاپ برای اولین بار در دانشگاه تبریز، جهت فراهم کردن زمینه‌ای برای پاسخ دادن به سوالات دانشجویان و طراحی مسیر آینده شغلی آنها به همت شرکت شتاب‌دهنده میزبان در مرکز رشد و فناوری دانشگاه تبریز از تاریخ ۹ مرداد ماه الی ۱۶ مرداد ماه برگزار شد.
در این رویداد حدود ۱۳۰ دانشجو و فارغ التحصیل دانشگاه‌های مختلف استان آذربایجان شرقی حضور داشتند و پس از استفاده از ارائه اساتید بنام کشور و استان، سوالات و دغدغه‌های خود را در جلسات پرسش و پاسخ با اساتید در میان گذاشتند که اخیرا با توجه به ترویج و القاسازی ناامیدی نسبت به آینده شغلی جوانان، برگزاری این جلسات پرسش و پاسخ مورد توجه دانشجویان و شرکت کنندگان رویداد قرار گرفت.
گفتنی است، رویداد یولتاپ در سه بخش کلاس‌ها و ارائه‌های تخصصی اساتید همچنین بازدید و برگزاری رقابت بین شرکت کنندگان طراحی شده که بخش اول این رویداد شامل چهار روز که محتوای روز اول با ارائه روح اله متفکر آزاد، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، محمد فروغی اصل، مدیرعامل شرکت هواکار برای بخش روایت پیشرفت و محمد ابراهیم دهدشتی، مدیرعامل شتابدهنده فن آسا پلاس، برگزار شد.
دومین روز از این رویداد با محتوای ارائه نیما بهشتی زاده دکتری تخصصی مهدسی بافت دانشگاه تهران، یونس پایدار اکبرپور، رئیس کمسیون صنعت اتاق بازرگانی تبریز، سلطانی برای بخش اقتصاد دیجیتال برگزار همچنین محتوای روز سوم از رویداد یولتاپ نیز شامل ارائه علیرضا حمزه‌ای، مدیر دفتر استعدادیابی ایران، عبدالله لوشابی، مدیر بیش از ۱۵ طرح تحقیقاتی و امیر کیومرثی، هیئت علمی دانشگاه صنعتی سهند، بود.
بخش اول رویداد یولتاپ در چهارمین روز از برگزاری با ارائه جعفر صبحی، مدیرعامل صنایع صبح پارلار آسیا و واحد برتر کشوری، رضا حاتمی، رئیس هیئت مدیره پژوهشکده فناوری‌های راهبردی شهید رضایی، احمد ظروفی دکتری مهندسی فوتونیک دانشگاه تبریز و مرتضی اسدزاده، عضو دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، به پایان رسیده و مورد توجه دانشجویان و شرکت کنندگان رویداد قرار گرفت.
این گزارش می‌افزاید، بخش‌های بعدی رویداد یولتاپ که شامل بخش بازدید شرکت کنندگان از صنایع و کارخانه‌جات مطرح استان و برگزاری رقابتی جذاب بین این شرکت کنندگان در روزهای بعدی رویداد انجام شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها