رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Sunday 23 June

صریر: شهردار تبریز گفت: مدیریت شهری از دیدگاه و نظر تخصصی کارشناسان حوزه سرمایه گذاری استقبال می کند.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، یعقوب هوشیار در جلسه هیات عالی سرمایه گذاری که با حضور اعضا و کارشناسان کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار برگزار شد با اشاره به نام گذاری شنبه های سرمایه گذاری در سال جاری گفت: امسال شهرداری تبریز به صورت جدی و با رویکردی جدید به پروژه های سرمایه گذاری شهری ورود کرده است.

وی افزود: روش های جدید و بروز امروزه ضرورت سمت و سوی سرمایه گذاری است.

شهردار تبریز افزود: شکل گیری سازمان سرمایه گذاری با تغییر رویکرد و توجه به امر تامین مالی و بازار سرمایه بجای نگاه صرف در موضوع زمین و مشارکت از موضوعات مورد نظر است.

هوشیار ادامه داد: امسال با توجه ویژه شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری ظرفیت مالی جدید تحت عنوان حساب ذخیره سرمایه گذاری ایجاد شده است تا از این طریق با تجمیع ۳ درصد از درآمدهای شهرداری ورود به سرمایه گذاری در حوزه بازار سرمایه و دیگر روش های نوین سرمایه گذاری، فراهم شود.

شهردار تبریز در بخش دیگر سخنان خود به برگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری تبریز ۲۰۲۳ اشاره کرد و افزود: تحرک و تحول در حوزه سرمایه گذاری با ورود سرمایه گذاران امکان پذیر است و نگاه ما در برگزاری این همایش صرف مدیریت شهری نبوده و فضا را برای اتاق بازرگانی، صنایع، منطقه آزاد و دیگر نهادهای دخیل آماده می کنیم.

وی خاطر نشان کرد: باورمان بر این است که اگر سرمایه گذاری بخش خصوصی نباشد با وضعیت کنونی راه بجایی نخواهیم برد و تنها با اصلاح دیدگاه ها، رویکرد ها و رویدادهای جدید می توان ظرفیت های مناسبی برای تبریز و آینده آن ترسیم کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها