رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
  • الأحد ۷ رجب ۱۴۴۴
  • 2023 Sunday 29 January
نماینده‌ی مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس:

کاراته، ورزشی خانواده محور است

صریر: نماینده‌ی مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت حمایت مسئولین از ورزشکاران رده‌های سنی پایین تاکید کرد.

به گزارش صریرنیوز از تبریز به نقل از روابط عمومی هیأت کاراته‌ی آذربایجان شرقی، علیرضا منادی نماینده‌ی مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در مراسم اختتامیه‌ی اولین دوره‌ی مسابقات لیگ کومیته‌ی سرداران آذربایجان به میزبانی هیأت کاراته‌ی شهرستان تبریز، با بیان اینکه کاراته‌ یک ورزش خانواده‌ محور است، اظهار کرد: همه‌ی ما مدیون خانواده‌های ورزشکاران هستیم که فرزندان خود را در مسیر ورزش هدایت کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه برد و باخت جزئی از زندگی بوده و این برد و باخت‌ها تمرینی برای آینده‌ محسوب می‌شود، افزود: جا دارد از نگاه‌ آینده‌محوری خانواده‌ها در ورزش تقدیر کنیم و مسئولین نیز باید از این ورزشکاران رده‌های سنی پایین که گل‌های زندگی هستند، حمایت کنند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خانمه خطاب به ورزشکاران حاضر در این مراسم گفت: برد و باخت چندان مهم نیست و شما باید قدر این فرصت را بدانید که تحت حمایت و راهنمایی اساتید، پیشکسوتان و خانواده‌های خود پای به عرصه‌ی ورزش گذاشته‌اید و برای تداوم موفقیت و قهرمانی در این مسیر تلاش کنید.

هدف مسابقات، ایجاد همدلی در کاراته استان است

رئیس هیأت کاراته‌ی آذربایجان شرقی نیز در تشریح جزئیات برگزاری این مسابقات خاطرنشان کرد: اولین دوره‌ی مسابقات لیگ کومیته‌ی سرداران آذربایجان، به میزبانی هیأت کاراته‌ی شهرستان تبریز با هدف ایجاد همدلی و همکاری در جامعه‌ی کاراته‌ی استان برگزار شد.

محمد افسری ادامه داد: این مسابقات اولین رویداد رشته‌ی کاراته در استان بعد از فروکش کردن ویروس کرونا بود که امروز و بعد از انجام ۳۴۸ بازی انفرادی و ۱۱۶ بازی گروهی، شاهد معرفی تیم‌های برتر در رده‌های سنی نونهالان و نوجوانان هستیم.

وی در خاتمه ضمن تقدیر از داوران و کلیه‌ی کسانی که هیأت کاراته را در برگزاری این مسابقات همراهی کردند، برای تیم‌های شرکت کننده آرزوی موفقیت کرد.

براساس این گزارش، در مراسم اختتامیه‌ی این مسابقات در رده‌ی نوجوانان تیم شیتوریو اینویی‌ها به مقام نخست دست یافت و تیم‌های خانه‌ی ورزش و آکادمی کاراته آیتام نجفی به ترتیب دوم و سوم شدند.

گفتنی است،  در رده‌ی نونهالان نیز تیم‌های شیتوریو اینویی‌ها(الف)، آکادمی کاراته‌ی آیتام نجفی(الف) و شیتوریو اینویی‌ها(ب)، در سکوی اول تا سوم قرار گرفتند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یلدا فرصتی برای با هم بودن

اسگندریان - تبریز - صریرنیوز: بشریت در طول تاریخ ، برای بقا به ارتباطات اجتماعی نیازمنداست وزیباترین لحظه ی زندگی هر آدمی با هم بودن وآرزوی هر خانواده ای دور هم بودن است چون زندگی با در کنار هم بودن هست که جریان دارد و این دورهمی هاست که به انسان امید زندگی میدهد و زیباترین لحظات در زندگی هر آدمی را به نمایش می گذارد ، کاش قدر این لحظات را بدانیم و از زندگی واز باهم بودن لذت ببریم،ما در عصر ارتباطات زندگی می کنیم هر چند انسان های نسل عصر ارتباطات در ظاهر پر ارتباط ودر جمع زندگی می کنند، اما در بطن امر هیچ ارتباط حقیقی بین آنان برقرار نشده وبایک دیوار شیشه ای به دور خوداحاطه شده و اسیر سلول انفرادی هستند که ناخواسته بنا شده است. ما در دورانِ بی‌سابقه‌ای از تنهایی زندگی می‌کنیم ، و " زندگی در عصر ما تمرین تنهایی شده"، همه تنهایند،.. تنهایی به عنوان یک درد اجتماعی در بین جوامع به یک اپیدمی تبدیل شده است مکانیسم روانشناختی آن به معنای هشدار دادن نسبت به انزوا و تحریک ما برای دنبال کردن پیوندهای اجتماعی است، ما جوهر انسانیت یعنی ارتباط و با هم بودن رادر این عصر از یادبرده‌ایم، بشر دیروز در روابط انسانی خویش هیچ گاه طعم تنهایی و فقدان محبت را نمی چشید، اماامروز بیش از تمام دوران ها، تنهایی در جمع را تجربه می کند وپیوندهای انسانی عمیقی که به زندگی معنا می‌داد، هر روز ضعیف‌تر از قبل می‌شوند. متاسفانه امروزه دغدغه‌ها و درگيري‌هاي مردم در جامعه افزايش پيدا کرده است به‌گونه‌اي که فرد ديگر حوصله يا زمان چنداني براي سپري‌کردن با اعضاي خانواده ندارد وباايجاد شکاف ميان‌نسلي عميق ميان والدين و فرزندان ، بسياري از جوانان حوصله وقت گذراندن با والدين و يا اقوام خود را ندارند. تغییر خانواده گسترده به هسته ای و کوچک شدن بُعد خانواده، به شکل اجتناب ناپذیری موجب کاهش دایره روابط اجتماعی انسان ها شده است ،بانبود سواد رسانه‌اي و همچنين عدم فرهنگ‌سازي‌هاي لازم شاهدکاهش دوام ارتباط میان اعضای خانواده وکاهش نقش خانواده در مقابل تاثيرپذيري بالا از شبکه‌هاي مجازي هستيم، چراکه به‌طور متوسط افراد در طول شبانه‌روز زمان زيادي از وقت خود را در شبکه‌هاي مجازي به‌سر مي‌برند که اين خود به‌يقين مي‌تواند پيامدهاي منفي بسياري را به‌دنبال داشته باشد، به‌گونه‌اي که درصدبالایی از انسان هادر کنار هم زندگي مي‌کنند اما کمتر همديگر را مي‌بينند، بيشتر توجه خود را به شبکه‌هاي اجتماعي، فضاي مجازي و تلفن همراه معطوف مي‌کنند. به گفته ماکس وبر ما جهان اطراف مان را می سازیم و به ناگاه این واقعیت عینی آنچنان برما تحمیل می شود که گویی قفس آهنینی است که ما خود را در آن گرفتار می بینیم، رشد تکنولوژی علیرغم مزایای فراوان مادی، در حوزه ارتباطات انسانی عقلانیتی صوری و خالی از محتوا را برایمان به ارمغان آورده است انسان‌ها خود را با وسائل ارتباطی سرگرم ساخته، از مسائل واقعی زندگی خانوادگی و اجتماعی‌شان غافل شده‌اند و بیشتر درون ...

آخرین خبرها