رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۹ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Tuesday 16 July

صریر: نشست مشترک رئیس دانشگاه تبریز و فرمانده منطقه‌ی پدافند هوایی شمالغرب با حضور معاونان پژوهش و فناوری و آموزش و تحصیلات تکمیلی و مدیر امور فناوری دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، صفر نصراله‌زاده رئیس دانشگاه تبریز طی سخنانی در این نشست اظهار کرد: بخش مهمی از قدرت کشور در اختیار نیروهای مسلح است و قطعا ما از پیشرفت نیروهای مسلح خوشحال می‌شویم و قطعا نیروهای مسلح نیز از موفقیت دانشگاه و مجموعه‌ی آموزش عالی استقبال می‌کنند.

وی ادامه داد: دانشگال تبریز راه‌های ترقی و پیشرفت را طی می‌کند و گواهی این پیشرفت‌ها نتایج نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی از جمله شانگهای، رویترز و کیو اس است که همگی جزو معتبر‌ترین نظام‌های رتبه‌بندی دنیا است.

دکتر نصراله‌زاده با بیان اینکه دانشگاه تبریز در خدمت استان و مخصوصا مجموعه‌ی نیروهای مسلح است، خاطرنشان کرد: ارتباطات باید از کارهای سهل شروع شده و گام به گام ادامه پیدا کند و ما باید چندین برابر توافقات انجام شده، کار کنیم تا این ارتباط برای سایر دانشگاه‌ها نیز الگو باشد.

همچنین فرمانده منطقه‌ی پدافند هوایی شمالغرب نیز گفت: در حال حاضر سه طرح در مرحله جمع‌بندی نهایی است و چهار طرح نیز با کمک اساتید و نخبگان در حال تدوین و تنظیم است.

امیر سرتیپ دوم عباس عظیمی ادامه داد: افزایش ارتباط بین دانشگاه و مجموعه‌های دفاعی، در قطع وابستگی به خارج در تامین نیازمندی‌های دفاعی برای مقابله‌ی با تهدیدات نوین بسیار موثر است.

وی افزود: همه‌ی ما سربازان پدافند هوایی به‌صورت ۲۴ ساعته در حفظ حریم آسمان منطقه تلاش می‌کنیم و منطقه‌ی پدافند شمالغرب مسئولیت حفاظت حریم آسمان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و بخش‌های کثیری از زنجان و کردستان را برعهده دارد.

فرمانده منطقه‌ی پدافند هوایی شمالغرب یادآور شد: باتوجه به همسایگی این منطقه با کشورهای ترکیه، عراق، جمهوری آذربایجان و ارمنستان و وحود ترافیک هوایی کشورهای اروپایی با تعداد ۸۰۰ الی یک هزار و ۳۰۰ پرواز در طول ۲۴ ساعت، این منطقه را با سایر مناطی ۹ گانه‌ی کشور متفاوت کرده است.

براساس این گزارش، در این نشست ضمن بررسی راه‌های همکاری ما بین دو مجموعه، بر گسترش تعاملات علمی، تحقیقاتی، پژوهشی و فرهنگی تاکید شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها