رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۹ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Tuesday 16 July

صریر: مرد ۶۸ ساله تبریزی که بعد از ۴۸ سال زندگی مشترک و داشتن چهار فرزند، همسر خود را به اتهام اعتقادات زیاد مذهبی و نیز عدم توجه به نیازهای شکمی اش و… به آتش کشیده بود، به دستور بازپرس جنایی تبریز، بازداشت شد.

به گزارش صریرنیوز، عصر هنگام، زنی در منزلش نشسته بود که ناگهان صدای داد و فریاد را از خانه پدری اش که در همسایگی آنان قرار داشت می شنود.
سریع خود را به منزل پدرش می رساند تا پی به علت درگیری و بگومگوی والدینش ببرد که در حین ورود به خانه با شیشه های شکسته پنجره مواجه می شود. اما پدر وی به محض دیدن دخترش او را از خانه بیرون می کند و می گوید: برو بیرون، دعوای من و مادرت نه به تو و نه به هیچ کس دیگری ربطی ندارد؛ از این زندگی نکبتی خسته شدم و می خواهم آن را به آتش بکشم.
دختر به زور پدرش خانه را ترک می کند، اما چند دقیقه ای نگذشته بود که شعله های آتش فوران شده از منزل پدرش را می بیند. دوباره خود را سراسیمه به منزل پدرش می رساند، با کمک همسایگان در قفل شده از بیرون را باز و وارد اتاق می شوند. اما با جسم سوخته شده مادرش مواجه می شود که در میان شعله های آتش می سوزد، اورژانس از راه می رسد و زن و مرد را به بیمارستان منتقل می نماید.
زن و شوهر در حالی به بیمارستان منتقل می شوند که زن از شدت سوختگی بیهوش شده بود و مرد تنها دست و صورتش و پاهایش سوخته بود. دختر و سایر فرزندان این زن و شوهر خود را به بیمارستان می رسانند و بر بالین پدر و مادر خود حاضر می شوند.
اما اندکی نگذشته بود که با جسد بی جان مادرشان مواجه می شوند؛ وقتی زن ۶۳ ساله تسلیم مرگ شد؛ پای پلیس و بازپرس ویژه قتل تبریز نیز به بیمارستان باز می شود. بدین ترتیب بازپرس جنایی به همراه تیمی از ماموران دایره جنایی پلیس آگاهی برای بررسی علت آتش گرفتن و فوت زن میانسال در بیمارستان حاضر می شوند. بازپرس بعد از تحقیقات لازم و پرس و جو از فرزندان این زوج، دستور دستگیری مرد ۶۸ ساله را به عنوان مضنون اصلی پرونده به کارآگاهان صادر می کند.

زنم به نیازهایم توجه نمی کرد
این مرد بعد از مرخصی از بیمارستان در مقابل بازپرس می نشیند و این گونه به شرح ماجرا می پردازد:
۴۸ سال از زندگی مشترکمان می گذرد و حاصل این زندگی، چهار فرزند، ۳ دختر و یک پسر است؛ در تمام این مدت زندگی مشترک زنم کوچک ترین توجهی به من نداشت و هیچ اهمیتی به من نمی داد. او هیچ وقت آن غذایی را که من دوست داشتم درست نمی کرد. همیشه برای شام غذای بیات به خوردم می داد، آن غذایی که از نهار می ماند! چرا که او نهار را به مقدار زیاد می پخت تا باقی مانده را در شام بخوریم و خانم مجبور نباشد برای وعده شام نیز غذا آماده نماید.
او هیچ وقت به نیازهای من توجهی نکرد. هیچ وقت آن طور که شایسته است کارهای خانه را به درستی انجام نمی داد. هیچ وقت خانه مرتب نبود. هر وقت از سرکار برمی گشتم خانه را درهم و برهم می دیدم.
روز حادثه نیز بر سر همین مسائل باهم حرفمان شد. دعوا کردیم و کل شیشه های خانه و هرچیزی که در آشپزخانه بود را زدم و شکستم، دیگر از دست این زندگی جان به لب شده بودم و نمی توانستم شرایط موجود را تحمل نمایم. هرچیزی که به دستم می رسید را می شکستم.
وسط درگیری دخترم آمد اما او را از منزل بیرون انداختم چون می خواستم کل زندگی را به آتش بکشم و برای همیشه از دست این زندگی نکبتی راحت شوم. بعد از رفتن دخترم بنزین را برداشتم و به سر و روی زنم و نیز کل اتاق ریختم و آتش زدم؛ من توانستم سریع به بیرون بروم و خود را نجات دهم اما زنم در میان شعله های آتش گرفتار شد.
اما این متهم در اظهارات بعدی خود کاملا منکر آتش زدن همسر خود می شود و می گوید: من همسرم را نسوزاندم، من کبریت نزدم بلکه من فقط بنزین را ریختم و بنزین ریخته شده روی فرش از بخاری که در گوشه اتاق روشن بود آتش گرفت.
اما با توجه به دلایل و قرائن موجود در پرونده مانند اظهارات دختر متهم و نیز همسایگان که همگی مدعی بودند در از بیرون قفل شده بود و آنان در را شکسته و وارد اتاق شدند، و نیز وجود بنزین ۴ لیتری در یک خانه بدون هیچ توضیحی از طرف متهم و همچنین نظر به این که تنها دست و صورت و نیز پاهای متهم سوخته بود و اعتراف اولیه خود متهم مبنی بر آتش زدن همسرش، از نظر بازپرس، متهم خود به صورت عمدی اقدام به آتش زدن همسرش کرده است؛ چرا که اگر مرد خود اقدام به آتش زدن نمی کرد و یا اینکه قصد آتش زدن خود را نیز داشت، هیچ وقت تنها اعضایی مانند دست و صورت و پا آتش نمی گرفتند!

صدور کیفرخواست برای متهم

۳ دختر و پسر این مرد از گناه پدرشان گذشتند و اعلام رضایت کردند؛ اما یکی از پسران وی با قاطعیت پیگیر پرونده قتل مادرش است و به گفته خودش تا قصاص پدرش و گرفتن انتقام مرگ مادرش کوتاه نخواهد آمد. چرا که این پسر مدعی است پدرش مردی بسیار پرخاشگر و عصبی است و در تمام طول زندگی مشترک با مادرش، ظلم های بسیاری در حق وی کرده است و باید انتقام این همه ظلمی که در حق مادرش شده است گرفته شود.

بنابراین با توجه به اعترافات متهم و نظریه پزشکی قانونی که علت فوت را اختلالات آب الکترولیت مطابق سوختگی ۹۰ درصد اعلام کرده است و نیز درخواست قصاص از سوی پسر مقتول، کیفرخواست از شعبه ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب تبریز صادر و پرونده برای صدور حکم نهایی به دادگاه کیفری یک آذربایجان شرقی ارسال شد و به زودی جلسه رسیدگی به این پرونده در دادگاه مذکور برگزار خواهد شد.

فاطمه قلی پور گنجه لو/ رکنا

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها