رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۹ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Tuesday 16 July

صریر: مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی دهه کرامت را بهترین فرصت برای برنامه ریزی و اجرای برنامه های موثر در جهت تحکیم بنیان خانواده و توجه به جایگاه مهم تربیت دختران فاطمی و رضوی دانست.

حجت الاسلام سید علی فقیه، در گفت‌وگو با خبرنگار صریرنیوز، اظهار داشت: این دهه با کرامت و سراسر نور و رحمت، فرصت مغتنمی برای برنامه ریزی و اجرای برنامه های موثر در جهت تحکیم بنیان خانواده و توجه به جایگاه بسیار مهم تربیت دختران فاطمی و رضوی است.

مسئول دفترنماینده ولی فقیه دراستان با اشاره تلاش شبانه روزی دشمنان در خصوص تضعیف بنیان خانواده ها خاطرنشان کرد: خانواده ها و باورهای دینی و اعتقادی و سبک زندگی اسلامی سالهاست که به شدت مورد هجمه های تبلیغی و رسانه ای دشمنان قرار گرفته و هر لحظه برای تغییر سبک زندگی اسلامی به سبک منحط غربی تلاش‌های بی وقفه و گوناگون انجام می دهند.

وی افزود: در مقابل این هجمه ها بایستی به صورت جدی و مسئولانه و عالمانه برنامه ریزی و اقدام کنیم که یکی از کارها، استفاده از ظرفیت مناسبت دهه کرامت برای ایجاد نشاط و امید در خانواده ها و تبیین سبک زندگی شرافتمندانه فاطمی و رضوی است.

فقیه اضافه کرد: دشمنان دین و قران در برنامه ریزی خودشان، سعی می کنند، بی حجابی را به کل جامعه تسری داده و در اعتقادات دینی مادران و دختران شبهه افکنی کنند و حتی نگهداری از سگ را به جای فرزند آوری به خورد فکری خانواده ها بدهند و با این طریق، نقشه های شوم خود را عملی کنند.

مسئول دفترنماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی درادامه به اهمیت مساجد و مدارس در حفظ و نشر فرهنگ دینی و انقلابی اشاره کرد و گفت: برای رسیدن به اهداف اسلامی، بایستی ارتباط بین مساجد و مدارس تقویت شده وکارهای عملی و موثر در این زمینه انجام گیرد.

حجت الاسلام فقیه همچنین به رفع شبهات فکری و عقیدتی جوانان و نوجوانان و آشنایی آنان با الگوهای اسلامی و علمی توسط متولیان امر و روحانیون و مربیان تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها