رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۹ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Tuesday 16 July

صریر: مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی از رونق فعالیت پایگاه های قرآنی آذربایجان شرقی در ماه رمضان خبر داد.

«مرتضی شفیعی» در گفت‌وگو با خبرنگار صریرنیوز در تبریز با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان با ایام نوروز و بهار طبیعت اظهار داشت: ویژه برنامه‌های مختلف قرآنی، فرهنگی، هنری متنوعی برای اجرا در ماه رمضان و استقبال از ایام نوروز پیش بینی شده بود که با هماهنگی های انجام شده در سطح کانون های مساجد در حال اجرا است.

مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، با توصیف پایگاه های قرآنی مساجد به عنوان مهمترین مراکز اجرای برنامه های قرآنی در ماه مبارک رمضان گفت: بیش از ۱۰۰ پایگاه قرآنی در سطح کانون های مساجد استان فعال است که در ماه مبارک رمضان با حضور مردم مومن و روزه‌دار استان بالاخص نوجوانان و جوانان از رونق خوبی برخوردار شده و فعالیت‌های آنها در ایام  نوروز تعطیل نشده است.

وی برگزاری کرسی های تلاوت با حضور قاریان ممتاز استانی و کشوری، محافل روزانه انس با قرآن، جلسات تفسیر و ختم قرآن ، کلاس‌های آموزش قرآن در رشته های مختلف، تجلیل از فعالان قرآنی و جشن روزه اولی ها، را از محوری ترین برنامه ها قرآنی این پایگاه‌ها عنوان کرد و افزود: این برنامه ها از روز اول ماه رمضان در کانون های مختلف شهری و روستایی استان  اجرا می شود و با برنامه ریزی های انجام شده زمینه حضور در این برنامه ها به شکل خانوادگی فراهم شده است.

شفیعی خاطرنشان کرد: توسعه و حمایت ازپایگاه های قرآنی در دستور کار است و ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی را برای تقویت فعالیت این مؤسسات و مراکز قرآنی فراهم کرده است.

مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری استان افزود: درکنار رونق برنامه های قرآنی، برنامه های فرهنگی نیز در ماه رمضان و ایام نوروز به شکل ویژه برگزار شده که می توان به حضور گروه های سرود نوجوانان کانون فرهنگی هنری شهید اجاقی و کانون فرهنگی هنری امام حسین(ع) در برنامه “حوالی بهشت” شبکه استانی سهند و اجراهای میدانی این گروه های سرود در جشن های میلاد امام حسن (ع) اشاره کرد.

وی تصریح کرد: فعالیت های هنری یکی از ابزارهای موثر در زمینه انتقال و درونی سازی مضامین دینی، قرآنی، تربیتی و پرورشی بویژه در مورد کودکان و نوجوانان بوده و ساماندهی، حمایت، آموزش و توسعه گروه‌های سرود و نمایش از دیگر برنامه های مهم این ستاد است.

گفتنی است، مراسم تحویل سال نو، مراسم شب های قدر، یادواره شهدا، جشن میلاد امام حسن(ع)، دوره های آموزشی و کادرسازی، برپایی غرفه های کودک، توزیع بسته های معیشتی، اهدای جهیزیه، دیدار نوروزی با پیشکسوتان مسجدی و خانواده های شهدا از دیگر برنامه های کانون مساجد استان در بهار قرآن و بهار طبیعت بوده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها