رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۹ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Tuesday 16 July

صریر: رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز از حضور بیش از ۴۰ هزار نفر از گردشگران نوروزی و شهروندان از مجموعه موزه های شهرداری تبریز از روز ۲۹ اسفند تا ۴ فروردین خبر داد.

به گزارش صریرنیوز از تبریز، امیر نصیربیگی با اعلام این مطلب افزود: موزه شهر در عمارت ساعت و نمایشگاه صنایع دستی این مجموعه میزبان بیش از ۱۸ هزار بازدیدکننده در این مدت بوده و پر رفت و آمدترین مجموعه خانواده شهرداری محسوب می‌شود.

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در جهت رفاه حال و رضایت گردشگران نوروزی و شهروندان محترم تبریزی،  افزود: موزه شهر در عمارت ساعت، خانه موزه استاد شهریار، خانه موزه علی موسیو، موزه فوتبال، موزه مشاغل در یخچال صادقیه و خانه تاریخی نیکدل همه روزه میزبان حضور بازدیدکنندگان محترم قرار دارند.

به گفته وی، حضور مستمر اتوبوس‌های گردشگری برای جابجایی و عبور و مرور و راهنمایی مهمانان در دو نوبت صبح و عصر موجب تسهیل این امر شده و از ۲۹ اسفند تا ۴ فروردین شاهد حضور گسترده بازدیدکنندگان از این اماکن و دیگر فضاهای تاریخی و فرهنگی شهرمان بودیم.

شهرداری تبریز با در اختیار داشتن موزه های مختلف بخشی از جاذبه‌های گردشگری تبریز در حوزه موزه داری را به خود اختصاص داده اند.

گفتنی است، با توجه به آغاز پویش “نوروز تبریز” عموم گردشگران نوروزی و شهروندان تبریزی می توانند با تگ کردن عکس های یادگاری به اینستاگرام @farhangtbz و یا ارسال به نشانی ایتای @farhangtbz_admin خود از تبریزگردی های نوروز، در پویش همراه با نوروز شرکت کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها