رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۹ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Tuesday 16 July
مدیر ستاد کانون های مساجد آذربایجان شرقی:

پایگاه‌های قرآنی کانون‌های مساجد در ماه رمضان تقویت می‌شوند

صریر: شفیعی از تقویت پایگاه های قرآنی در ماه رمضان خبر داد و گفت: بیش از ۱۰۰ محفل انس با قرآن، همزمان با ماه مبارک رمضان به همت کانون های مساجد برگزار خواهد شد.

«مرتضی شفیعی» در گفت‌وگو با خبرنگار صریرنیوز در تبریز با اشاره به برگزاری ویژه برنامه های مختلف قرآنی، فرهنگی، هنری و همدلانه در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: همزمان با ماه مبارک رمضان برنامه های متنوعی در سطح کانون‌های فرهنگی هنری مساجد شهری و روستایی استان در زمینه های مختلف اجرا می شود.

مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان‌شرقی تقویت و حمایت از برنامه های پایگاه های قرآنی کانون های فرهنگی هنری، پخش مستند های تهیه شده از پایگاه های قرآنی از صدا و سیمای ملی و مرکز استان را از اهم این برنامه ها برشمرد و افزود: اجرای ویژه برنامه قرآنی در صدا و سیما با دعوت از چهره های موفق قرآنی کانونها به خصوص نفرات برتر مدهامتان از دیگر برنامه های مهم این ستاد در طول ماه رمضان می باشد.

وی گفت: طرح شنبه های کتاب با معرفی کتب و آثار ارزشمند در موضوع ماه رمضان و کتاب آسمانی قرآن از جمله کتاب “رمضان با قرآن” تالیف حجت الاسلام قرائتی نیز به عنوان یکی از برنامه های مهم فرهنگی در طول این ماه اجرا می شود.

مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان همچنین با اشاره به برگزاری بیش از ۱۰۰ محفل انس با قرآن  و کرسی های تلاوت در ماه رمضان اظهار داشت: تمامی این محافل معنوی و نورانی به شکل مردمی و به همت اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد برگذار می شوند که ۳۰ محفل قرآنی ویژه مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

شفیعی همکاری در برگزاری جشن‌های نیمه رمضان و اجرای گروه‌های سرود و تواشیح در مراسمات برگزار شده را از دیگر برنامه های ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در ماه رمضان اعلام کرد و افزود: برگزاری نشست های تربیتی، کلاس های آموزش احکام نماز و روزه ویژه دختران و پسران روزه اولی، برگزاری مراسم با شکوه جشن تکلیف، جشن روزه اولی ها و جشن میلاد امام حسن(ع)، اجرای طرح سفره کریمانه در قالب اطعام نیازمندان نیز در طول ماه مبارک رمضان انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: توزیع بسته های کمک معیشتی بین نیازمندان، برگزاری مراسم احیا در لیالی قدر، همکاری در برگزاری اعتکاف دانش آموزی در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان نیز به همت کانون های فرهنگی هنری مساجد شهری و روستایی انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها