رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۹ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Tuesday 16 July

صریر: رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، در بازدید نظارت ستادی استاندار اذربایجان شرقی به ارایه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام یافته پرداخت.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، سعید جعفری راد، رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، در بازدید نظارت ستادی استاندار اذربایجان شرقی از پارک علم و فناوری ضمن سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدمهدی باکری و همچنین آغاز ماه مبارک رمضان، از حضور دکتر مالک رحمتی، استاندار و هیئت همراه و نیز مدیران عامل شرکت های دانش بنیان در این مراسم قدردانی کرد.

وی با ارائه گزارشی از عملکرد پارک علم و فناوری استان از شهریورماه ۱۴۰۱، رشد چشمگیر تعداد شرکت های دانش بنیان در استان را نقطه قوت فعالیت های گسترده این پارک دانست و گفت: تعداد شرکت های دانش بنیان استان آذربایجان شرقی از ۱۹۵ عدد در نیمه اول سال ۱۴۰۱، به ۳۴۶ مورد در حال حاضر رسیده که رشدی ۸۰ درصدی را نشان می دهد. همچنین تعداد شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک از ۶۵ مورد در همین مدت به ۱۱۵ مورد با رشدی ۷۷ درصدی و تعداد پردیس های علم و فناوری، مراکز رشد و مراکز نوآوری از ۱۹ مورد در همین مدت به ۲۷ مورد با رشدی ۴۰ درصدی رسیده است.

جعفری راد، مبلغ بودجه ابلاغی به این پارک را ۳۳۸ میلیارد ریال در نیمه اول سال۱۴۰۱ برشمرد و افزود: این رقم در حال حاضر با رشدی ۱۰۰درصدی، به ۶۷۲ میلیاردریال رسیده است. همچنین میزان تسهیلات پرداختی به هر واحد فناور با رشدی ۲۰۰درصدی، از رقم ۱۵۷میلیون تومان در سال۱۴۰۱، به ۴۷۰ میلیون تومان فعلی به ازای هر واحد رسیده است.

وی سپس با اشاره به عناوین متعدد و مقام های کسب شده توسط پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی طی سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ تصریح نمود: قرارگیری پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در گروه یک به عنوان پارک علم و فناوری توسعه یافته در میان کلیه پارک های کشور؛ انتخاب پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به عنوان برترین پارک در حوزه تعاملات بین الملل در میان کلیه پارک های کشور؛ انتخاب پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به عنوان هاب تعاملات بین المللی فناورانه و نوآورانه با کشور ترکیه در میان کلیه پارک های کشور؛ کسب رتبه۲ کشور برای استان آذربایجان شرقی جهت توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری و رشد اقتصاد دانش بنیان؛ انتخاب پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به عنوان دبیرخانه وقف فناوری از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ کسب رتبه۱ کشور برای تکمیل سامانه جریان اقتصادی نوین (جان) از سوی وزارت علوم؛ و کسب رتبه۳ در حوزه تعاملات علمی بین المللی در میان کلیه پارک های کشور از سوی مرکز همکاری های علمی بین المللی برخی از این عناوین و مقام هاست.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها