رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Sunday 23 June

صریر: رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی از احداث اولین پارک‌ موزه علم و فناوری غیر دولتی در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، سعید جعفری‌راد در این‌باره اظهار کرد: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت وقف در حوزه علم و فناوری و با پیشگامی دانشگاه میزان و خیرین، اولین پارک‌موزه علم و فناوری غیردولتی در تبریز احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه از سال ۱۴۰۳ آغاز خواهد شد، ادامه داد: مساحت این پروژه ۵ هزار متر مربع است که با کاربری آموزشی و پژوهشی، مجوزهای اولیه آن از سوی وزارت علوم نیز صادر شده است.

جعفری راد همچنین درباره مشخصات فنی این پروژه تشریح کرد: این پروژه در ۱۱ طبقه سازه‌ای احداث خواهد شد که یک طبقه به عنوان موزه علم و فناوری استان و سایر طبقات هم برای فعالیت در حوزه آی‌تی و آی‌سی‌تی اختصاص خواهد داشت.

وی همچنین یادآور شد: جای بسی خوشحالی است که خیرین عزیز استان ما علاوه بر ساخت مدارس، برای توسعه حوزه علمی و فناوری نیز رغبت دارند و مصداق همین رغبت‌شان، احداث اولین پارک‌موزه علم و فناوری تبریز است.

جعفری‌راد اضافه کرد: این طرح با مشارکت دانشگاه میزان، پارک علم و فناوری استان و خیرین اجرا می‌شود که دکتر منادی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو نیز به عنوان نماینده خیرین دانشگاه میزان در این طرح حضور دارند.

وی همچنین اضافه کرد: مقدمات ساخت اولین پارک موزه علم و فناوری غیردولتی در زمینی با کاربری آموزش عالی انجام شده است که در این راستا قرارداد اولیه بین دانشگاه میزان و پارک علم و فناوری استان منعقد شده است.

جعفری‌راد با یادآوری اینکه زمین این پروژه وقف عام است، تشریح کرد: امیدواریم با مشارکت فعالانه خیرین عزیز استان، شاهد شکوفایی بیش از پیش بخش علم و فاوری در استان عزیزمان باشیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها