رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۹ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Tuesday 16 July

صریر: رئیس سابق اداره محیط زیست شهرستان ملکان به تشریح چگونگی شکل‌گیری پویش دختران حاج قاسم سفیران محیط زیست پرداخت.

لیلا مصری، رئیس سابق اداره محیط زیست شهرستان ملکان در گفت‌وگو با خبرنگار صریرنیوز اظهار داشت: در ابداع این شعار، دو موضوع اصلی؛ فرمایش مقام معظم رهبری تحت عنوان مکتب حاج قاسم و نقش تربیتی زنان مسلمان و حضور آنان در فعالیت‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: بعد از شهادت سردار شهید جبهه مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و آشکار شدن ابعاد پنهانی زندگی شخصی نظامی و سیاسی ایشان و اینکه حاج قاسم علاوه بر اینکه همسری فداکار، پدری دلسوز و مهربان، فرماندهی مقتدر شجاع و نقطه سنج درجنگ‌های منظم و نامنظم بود و در رفتار سیاسی نیز اقدامات ایشان به موقع و در راستای نیل به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق آرمان‌های گام دوم انقلاب بود، بر این اساس رهبر معظم انقلاب، حاج قاسم را نه یک فرد، بلکه یک مکتب معرفی نمودند و بیان داشتند که نحوه رفتار کردار ایشان باید سرلوحه رفتار آحاد جامعه قرار گیرد لذا اینجانب به تبعیت از ولی امر مسلمین و مرجع تقلید شیعیان جهان سعی نمودم مکتب حاج قاسم را در روند اقدامات اداری خود نهادینه نمایم.

مصری افزود: قسمت دوم شعار که به نقش تربیتی بانوان عفیفه جامعه اسلامی به عنوان محور اصلی پرداخته است، با توجه به اینکه نهاد خانواده در اسلام مورد تاکید فراوان قرار گرفته است و زنان در کنار مردان در تمامی زمینه‌ها ایفای نقش نموده‌اند(حضرت خدیجه در کنار پیامبر، حضرت زهرا در کنارحضرت علی، حضرت زینب در کنار امام حسین )در عصر پیروزی انقلاب اسلامی نیز زنان ایران اسلامی هم برای پیروزی انقلاب تلاش نموده‌اند و هم در زمان جنگ زینب وار فرزندان خود را مهیای قربانی شدن در راه اسلام نمودند لذابا توجه به نقش بی‌بدیل مادران و دختران در تربیت نسلی جدید که حاج قاسم‌های آینده خواهند بود و با در نظر گرفتن مشکلات زیست محیطی و لزوم امانت داری موهبت‌های الهی برای استفاده نسل‌های آینده همانند اجدادمان و نقش آموزش در پرورش انسان‌های دوستدار محیط زیست، این نقش به بانوان و مادران آینده سپرده شد.

وی یادآور شد: بر این اساس بیش از ۳۰۰۰ نفر دختران و مادران عزیز دوره‌ها ی آموزش محیط‌زیست در مدارس و دانشگاه‌ها و روستاهای و شهروندان شهرهای ملکان، لیلان و مبارک شهر را گذراندند، تعداد دو همایش بزرگ به همین نام در شهرهای ملکان و لیلان برگزار شد، برنامه‌های متنوع مخصوصاً در مناسبت‌های زیست محیطی صورت گرفت که از آن جمله می توان به کاشت نهال به نیت حاج قاسم توسط دختران حاج قاسم سفیران محیط زیست در شهرهای ملکان لیلان و مبارکشهر با همکاری سپاه محترم و شهرداری، طرح تنوع بخشی معیشتی و… اشاره کرد.

رئیس سابق اداره محیط زیست شهرستان ملکان افزود: خدا را شاکرم که این امر مورد توجه خانواده‌های معظم شهدا ایثارگران و دوستداران مکتب حاج قاسم قرار گرفت تا از این پس حفظ محیط زیست به عنوان یکی از اولویت‌های آموزش خانواده‌ها قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها