رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Sunday 23 June

صریر: مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی از اجرای طرح «مسجد؛ پایگاه قرآن» در ۱۵۰ باب از مساجد دارای کانون فرهنگی هنری استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، مرتضی شفیعی، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی از اجرای طرح «مسجد پایگاه قرآن» در ۱۵۰ باب از مساجد دارای کانون فرهنگی هنری استان خبر داد و اظهار داشت: این طرح موجب رونق فعالیت‌های قرآنی مساجد استان شده است.
شفیعی خاطرنشان کرد: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری در عرصه‌های قرآنی، تبدیل مساجد به پایگاه های قرآنی بود که در راستای تحقق این امر مهم، طرح «مسجد؛ پایگاه قرآن» در مساجد دارای کانون فرهنگی هنری در دستور کار قرار گرفته است.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی تصریح کرد: در سطح مساجد دارای کانون فرهنگی هنری این استان با همکاری دیگر متولیان مسجدی، تعدادی پایگاه قرآنی راه اندازی شده که با عنوان طرح «مسجد،؛پایگاه قرآن» با حضور قاریان برجسته مسجدی در حال اجراست.
وی با اشاره به برنامه های قرآنی ستاد استان گفت: از میان ۱۴۴۵ باب کانون فرهنگی هنری فعال در مساجد استان، بیش از ۵۰۰ باب از این مراکز به دو صورت مستقل و یا با مشارکت دیگر نهادهای فعال در مساجد به صورت روزانه، هفتگی و یا ماهانه اقدام به اجرای طرح «تلاوت نور» و طرح «مسجد پایگاه قرآنی» می کنند.
شفیعی خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات مستمر آموزش حفظ، قرائت و روخوانی و همچنین بیان ترجمه، تفسیر و ارائه مفاهیم آیات قرآنی از دیگر برنامه های ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان است که در طول سال و به صورت ویژه در ماه مبارک رمضان و اوقات فراغت تابستان به اجرا در می آید.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی افزود: شرکت کنندگان نوجوان و جوان این طرح‌ها و کلاس‌های آموزشی سالانه در قالب مسابقات قرآنی «مدهامتان» با یکدیگر به رقابت می پردازند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها