رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۹ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Tuesday 16 July

صریر: شهردار تبریز بزرگترین مشکل ورزش تبریز در بحث زیرساخت‌ها و نبود زمین برای احداث مجموعه‌های ورزشی دانست و گفت: هفت درصد از بودجه سال جاری شهرداری تبریز به بحث ورزش اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، یعقوب هوشیار صبح امروز در آیین افتتاحیه مجموعه ورزشی چند منظوره صائب تبریزی در کوی دادگستری، ایجاد زیرساخت‌های شهری را وظیفه شهرداری عنوان کرد و افزود: خداوند را شاکریم که امروز یک پروژه ورزشی و حوزه سلامت را تقدیم به شهروندان می‌کنیم.

وی با بیان اینکه شهرداری تبریز در دوره فعلی بصورت ویژه به حوزه سلامت و ورزش نگاه می‌کند، گفت: ما در بحث ورزش، از ورزش همگانی شروع می‌کنیم و در کنار آن به موضوع آموزش، استعدادیابی و شکل‌گیری تیم‌های حرفه‌ای هم توجه ویژه داریم چراکه این مقوله‌ها در کنار هم می تواند نمود واقعی در عرصه‌های اجتماعی داشته باشد.

هوشیار با تاکید بر ایجاد ساختار ورزش در شهر، همه رشته‌های ورزشی را مورد حمایت شهرداری اعلام کرد و یادآور شد: ما به دنبال این هستیم که رشته‌های مختلف را در تمامی رده‌های سنی تقویت کنیم و با توجه به حوزه زیرساختها، نگاه ویژه‌ای به ورزش بانوان داریم  چراکه پنجاه درصد ظرفیت اجتماعی ما را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی خطاب به مدیرعامل باشگاه ورزشی شهرداری تبریز، دستور شکل‌گیری تیم‌های پایه و تیم‌های بانوان شهرداری را صادر کرد و گفت: این موضوع باید در اولویت ورزش شهرداری باشد تا اگر در اثر کم‌کاری فاصله ای ایجاد شده، جبران شود.

شهردار تبریز در عین حال از فعالیت‌های عمرانی در مناطق مختلف شهر خبر داد و افزود: توجه به ورزش و سلامت به معنای بی‌توجهی به دیگر حوزه‌ها نیست. بودجه امسال شهرداری تبریز ۲۰ هزار میلیارد است که هفت درصد آن به ورزش اختصاص یافته است.

وی بزرگترین مشکل ورزش تبریز در را در بحث زیرساخت‌ها دانست و خاطرنشان کرد: اگر زمین در اختیار شهرداری باشد، ما در موضوع زیرساخت‌ها بیشتر فعالیت می‌کنیم و می‌توانیم هم از قهرمانان ملی و بین‌المللی حمایت کنیم و هم می‌توانیم در بحث همگانی، پایه و بانوان فعالیت‌های بیشتری داشته باشیم.

هوشیار نوع نگاه اعضای شورای اسلامی شهر تبریز را مبتنی بر توسعه ورزش شهر عنوان کرد و گفت: با وجود زیرساخت‌ها و توجه ویژه به ورزش، چهار سال بعد بچه‌های این شهر در عرصه‌های بین‌المللی خود را نشان خواهند داد.

وی در پایان اظهار کرد: از همه کسانی که تلاش می‌کنند تبریز به هویت و عظمت واقعی خود بازگردد، تشکر می‌کنم و امیدوارم همه ما دست به دست هم بدهیم و تبریزی آباد، شاد و سالم برای تک تک شهروندان تبریزی بسازیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها