رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲
  • الخميس ۱۲ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Thursday 22 February

صریر: معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت در حاشیه بازدید از گروه صنعتی تراکتورسازی ایران گفت: تراکتورسازی نماد ملی برای کشور محسوب می شود که باید از ظرفیتهای سریز آن در جهت الهام بخشی و توسعه سایر صنایع کشور استفاده شود.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، مهدی ضیغمی افزود: تراکتورسازی از مجموعه های فاخر و باعث افتخار کل صنعت کشور می باشد که با مدیریت چند ساله اخیری که در آن اتفاق افتاده توانسته از بحث نیاز داخل و تنوع بخشی برای تامین سلیقه های مختلف مصرف کنندگان داخلی خود فراتر رفته و وارد بازارهای صادراتی شود و ارز آوری خوبی را هم برای کشور داشته است.
وی در عین حال تاکید کرد: تراکتورسازی قابلیت آن را دارد که به عنوان یکی از ۵ یا حتی ۳ شرکت بزرگ جهان وارد بازارهای متعدد صادراتی شود که برای این منظور باید بسته صادراتی برای آن تعریف کنیم تا کل زنجیره صادراتی کشور به این نماد صادراتی ایران اسلامی دست به دست هم دهند تا به تمامی شایستگی های نهفته در این نماد ملی دست یابیم.
ضیغمی از ابزارهای سازمان مطبوعش در این زمینه به رایزانان بازرگانی اشاره و اضافه کرد: مشوقهایی صادراتی که می توان به این مجموعه داد و همچنین مراکز تجاری می تواند زمینه را برای برنامه ریزی های لازم جهت توسعه بازارهای جهانی این مجموعه فراهم آورند.
رئیس سازمان توسعه تجارت بازارهای افریقایی، آمریکای جنوبی و شرق آسیا را بکرترین بازار برای تولیدات تراکتورسازی دانست و در عین حال یادآور شد بازارهای متعدد دیگری نیز وجود دارد که به لحاظ مسائل تحریمی باید به صورت حاشیه ای و برنامه ریزی شده در آنها ورود کرد.
وی عملکرد حوزه صادرات تراکتورسازی را ستودنی اعلام کرد و گفت: به لحاظ صادرات تراکتورسازی اعداد و ارقام خوبی را در کارنامه خود در مقایسه با سالیان گذشته دارد اما به نسبت ظرفیت و پتانسیلهای نهفته در آن رقم بسیاری کمی بنظر می رسد که با برنامه ریزی های لازم در وزارت صمت، مشکلات این شرکت باید به صورت ویژه مورد بررسی قرار گرفت و یک ماه آینده حتما شاهد حل و فصل تمام این مشکلات خواهیم بود تا این شرکت دیگر درگیر مشکلات کوچک نبوده و تمام توان و تمرکز خود را روی بازارهای صادراتی و بحث تنوع بخشی در بازرارهای داخلی و ایجاد کلاسهایی جدیدی که در دست برنامه ریزی دارند متمرکز کند تا بتوانند تمام نیازهای که در بازارهای جهانی وجود دارد تامین نماید.
ضیغمی در پایان تاکید دوباره کرد: که در کشور مشکلات صنعتی و خیل عظیمی از شرکتهای وجود دارد که همزمان و حتی زودتر از تراکتورسازی وارد بازار کار و تولید و صادرات شده اند ولی در مشکلات متعدد درگیر هستند که باید از ظرفیتهای سریز دانش فنی و حتی از خودباوری و توانمندی در ساخت داخل تراکتورسازی ایران که چندیان سال متمادی صادر کننده برتر و ممتاز کشور لقب می گیرد حوزه صنعت و تولید کشور به عنوان الهام بخش و کمک دهنده سایر صنایع استفاده کند تا شاهد آن باشیم که این صنایع نیز به کمک تراکتورسازی به عنوان یک نماد ملی و صادراتی برای کشور تبدیل شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها