رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲
  • الخميس ۱۲ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Thursday 22 February

صریر: رئیس انجمن صنفی شرکت‌های فضای سبز آذربایجان شرقی با انتقاد از وضعیت فضای سبز تبریز گفت: اکنون اداره‌ی کل فضای سبز شهر تبریز در دست یک شرکت بوده و این شرکت صلاحیت لازم را ندارد.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، «سید جمال سیدی» در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این‌که حفظ و نگهداری فضای سبز تبریز در سال گذشته از طرف شهرداری به بخش خصوصی واگذار شده بود، اظهار داشت: به عنوان یک پیمانکار، ۲۵ سال با شهرداری تبریز ارتباط کامل داشته‌ایم. طی این مدت دو بار قرار شد تا نگهداری فضای سبز به صورت امانی در قالب یک شرکت در شهرداری نگهداری شود اما هیچ یک به نتیجه مطلوب نرسید.

رئیس انجمن صنفی شرکت‌های فضای سبز آذربایجان شرقی ادامه داد: آذرماه سال گذشته نیز استارت این قضیه زده شد و فضای سبز تبریز به یک شرکت با عوامل خود شهرداری واگذار شد.

وی با بیان این‌که این شرکت در مناقصه برنده شده بود، گفت: با توجه به ایراداتی که در این شرکت وجود دارد، از طرف انجمن صنفی مکاتبه کرده‌ایم اما متاسفانه نتیجه‌ای حاصل نشد.

سیدی افزود: با ورود این شرکت در فضای سبز بالغ بر ۳۰۰ شرکت بخش خصوصی که مشتمل بر ۶۰۰ کارشناس بودند، بیکار شدند. مشکلات فضای سبز تبریز زمانی آغاز شد که شهرداری، نگهداری فضای سبز را از ۱۱۰ شرکت گرفت تا با یک شرکت اداره شود. عدم اخذ گواهی از طرف انجمن صنفی فضای سبز یکی از دلایلی بود که باید از فعالیت این شرکت جلوگیری به عمل می‌آمد اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد.

وی با بیان این‌که فضای سبز تبریز با قرارداد بالای ۶۵۰ میلیارد تومان در سال گذشته به این شرکت تعلق گرفت، اظهار کرد: اعضای هیات مدیره این شرکت، مدیران فعلی و بازنشستگان شهرداری و سازمان سیما منظر بوده که نشان می‌دهد حامیان این شرکت هستند.

رئیس انجمن صنفی فضای سبز آذربایجان شرقی با بیان این‌که این شرکت علارغم عنوانی که دارد، در کارهای خود اندیشه به خرج نمی‌دهد، گفت: با فعالیت این شرکت، هکتارها جنگل‌کاری به دلیل عدم نگهداری و آبیاری مناسب صدمه دیده و هزاران درخت که سالیان سال از بیت المال شهری و شهروندی برای آن سرمایه گذاری شده بود، قطع شدند و مستندات نشان می‌دهد که برخی از این درختان به فروش رسیدند.

وی با بیان این‌که شاید یکی از حامیان این شرکت، شهرداری تبریز باشد، خاطر نشان کرد: با اعلام تخلف این شرکت، نه تنها این قرارداد لغو و یا حذف نشد بلکه به یک نوع شروع تبلیغات برای انتخابات تبدیل شده که ممکن است نمایندگان مجلس هم در این موضوع دخیل باشند.

وی یادآور شد: حداقل کاری که باید برای این شرکت بعد از نابودی فضای سبز اتفاق می‌افتاد، جریمه کلان بود که اکنون شرکت در قبال فضای سبز به این بزرگی، جریمه‌ای در حد یک ناحیه شده است که قابل قبول نیست.

دبیر انجمن صنفی شرکت‌های فضای سبز استان نیز در این نشست خبری با بیان این‌که برخی اقدامات فضای سبز به دلیل نبود امکانات و نیروی اجرایی به مشکل بر خورده است، گفت: اولین آیتم که باید دقیق اجرایی می‌شد، حذف شاخه‌های خشک به دلیل بیماری، آفت زدگی و … است.

عباس میرانی ادامه داد: آیتم بعدی نیز سرزنی چمن است که هر ماه سه نوبت باید هرس زنی ‌شود تا از خوابیدگی و پودر شدن آن جلوگیری شود اما به دلیل نبود نیروی غنی مختل شده است.

وی، عدم سم پاشی درختان و نفوذ آفت به تنه‌ی درختان را از دیگر آیتم‌هایی عنوان کرد که چهره‌ی فضای سبز را نابود و در پی آن زندگی بشری را با مشکل مواجه کرده‌ است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها