رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۹ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Tuesday 16 July

صریر: نمایشگاه مطبوعات تبریز با استقبال اهالی رسانه آذربایجان‌شرقی و همزمان با نمایشگاه کتاب تبریز آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، یازدهمین نمایشگاه مطبوعات تبریز پس از چهار سال وقفه، از ۱۷ آبان ماه ۱۴۰۲ و همزمان با نمایشگاه بین المللی کتاب با استقبال بی‌نظیر اهالی رسانه آذربایجان‌شرقی شروع به کار کرده و  رسانه‌ها در تب و تاب راه‌اندازی غرفه‌های ویژه خود هستند.

بسیاری از غرفه‌های نمایشگاه مطبوعات بوده استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفته و از همان ساعات ابتدایی برگزاری به نظر می رسد که پربارتر از سال‌های قبل برگزار خواهد شد.

همچنین سالن شهریار علاوه بر نمایشگاه مطبوعات، میزبان برنامه‌ها و نشست‌های مختلفی از جمله “سرای اندیشه” با محوریت برنامه هایی در خصوص کنگره ده هزار شهید آذربایجان شرقی و غرفه “ویژه فلسطین” در رابطه با وقایع اخیر غزه خواهد بود.

گفتنی است؛ یازدهمین نمایشگاه مطبوعات تبریز از امروز به صورت رسمی آغاز به کار کرده و تا ساعت ۲۱ یکشنبه، ۲۱ آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.

همزمان با برگزاری این نمایشگاه، هجدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز و نخستین نمایشگاه بین‌المللی عفاف و حجاب نیز در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها