رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۹ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Tuesday 16 July

صریر: مراسم گرامیداشت هشتم نوامبر؛ روز پیروزی در سرکنسولگری جمهوری آذربایجان با حضور مقامات سیاسی ایران، ترکیه‌ و آذربایجان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، مراسم گرامیداشت هشتم نوامبر(روز پیروزی) به همت سرکنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز و با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی، سرکنسول ترکیه، مدیر دفتر شمال‌غرب وزارت امور خارجه و جمعی از فعالان رسانه‌ای برگزار شد.

علی‌نقی حسین‌اف، سرکنسول کشور آذربایجان در تبریز طی سخنانی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ اول و دوم قره‌باغ اظهار داشت: مردم آذربایجان همواره به مبارزه خود برای تمامیت ارضی و حاکمیت کشور مستقل خود ادامه داده‌اند، هم‌چنانکه با آزادی قره‌باغ، کشور خود را از شر دشمنان و اشغالگران رها کردند.

وی خاطرنشان کرد: پیروزی باشکوه در جنگ ۴۴ روزه، یکی از صفحات ارزشمند تاریخ کشور آذربایجان است. ارتش قهرمان با فرماندهی رئیس جمهور الهام علی اف، با شجاعت خود به تمام جهان نشان داد که ده‌ها سال تلاش برای وادار کردن مردم ما به تسلیم، بیهوده بوده است.

حسین‌اف با بیان این‌که آذربایجان با این پیروزی تاریخی انسانیت و انسان دوستی خود را نیز نشان داده است، گفت: جنایاتی که اشغالگران ارمنی در قره باغ مرتکب شدند، مانند تبدیل مساجد و زیارتگاه ها به محل نگهداری حیوانات؛ در حقیقت توهین به جهان اسلام و جنایتی هولناک در تاریخ بوده است.

وی با اشاره به قطعنامه‌های متعدد شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه اشغالگری ارمنستان و تاکید بر حقانیت جمهوری آذربایجان در بازپس‌گیری اراضی اشغال شده یادآور شد: علیرغم جنایات جنگی ارمنستان؛ در سایه اتحاد و همبستگی مردم و دلاوری ارتش جمهوری آذربایجان، مناطق مختلفی از جمله شهرهای جبرائیل، فضولی، زنگیلان، قوبادلی و شوشا از اشغال آزاد شد.

سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز گفت: ۸ نوامبر؛ روز پیروزی نماد قدرت و استقلال آذربایجان است. این پیروزی مایه غرور بی پایان برای هر آذربایجانی است و برای همیشه در تاریخ ما خواهد ماند؛ امروز می توان با افتخار و سربلندی گفت؛ که این پیروزی تاریخی که آرزوی دیرینه رهبر ملی جمهوری آذربایجان بوده است؛ تحقق یافت.

وی در پایان با اشاره به اقدامات صورت گرفته طی سال‌های گذشته در منطقه قره باغ تصریح کرد: پس از جنگ دوم قره باغ که با پیروزی شکوهمند به پایان رسید، مرحله جدیدی از سازندگی در مناطق آزاد شده از تحت اشغال آغاز شده است.

همچنین در این مراسم، «تراب محمدی» معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در سخنانی ضمن تبریک ۸ نوامبر، روز پیروزی کشور آذربایجان گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره تأکید داشته اند؛ « می بایست تمامی اراضی اشغالی این منطقه تخلیه شده و تحویل جمهوری آذربایجان شود».

گفتنی است، در این مراسم نمایشگاه عکسی با موضوع جنگ دوم قره‌باغ و روز پیروزی برپا شد که با استقبال شرکت‌کنندگان همراه بود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها