رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲
  • الخميس ۱۲ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Thursday 22 February

صریر:شهردار تبریز با اشاره به اهمیت تحلیل علمی فرصت های سرمایه گذاری در شکل گیری بسته های سرمایه گذاری گفت: تعریف بسته های جدید سرمایه گذاری با تحلیل علمی و آسیب شناسی پروژه های قبلی و ظرفیت های سرمایه گذاری موجود در تبریز و استان ضروری است.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، یعقوب هوشیار در جلسه هیئت عالی سرمایه گذاری با حضور دست اندرکاران بخش علمی همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری تبریز ۲۰۲۳، با اشاره به اهمیت بخش علمی این همایش اظهار کرد: تلاش دانشگاه در تشکیل گروه های هدف مشخص، اطلاع رسانی ها و اقدامات لازم چشمگیر بوده و هدف ما توجه و ایجاد پشتوانه علمی در حوزه سرمایه گذاری است.

وی تاکید کرد: قانون درآمدهای پایدار موضوعی جدید و قابل تامل است که با پشتوانه قوی در مجلس و دیوان محاسبات تحلیل شده و ضرورت دارد از طریق افراد علمی تحلیل، بررسی و در بخش اجرایی امکان کاربردی شدن داشته باشد.

هوشیار افزود: امیدواریم روش های مختلف در بحث جریان نقدینگی سالم، قوی و بروز دیدگاه های باز در مدیران شهری ایجاد شود.

شهردار تبریز با تاکید بر ضرورت عمل مدیران شهری با نگاهی باز و دیدگاهی وسیع به امور و بازتعریف مدل های جدید، تصریح کرد: گاهی شیوه و مدلهای جدید و تازه‌ای تعریف می شود تا موانعی که به عنوان تهدید سرمایه گذاری تلقی می شد، به فرصت تبدیل شود.

وی با تاکید بر اهمیت و نقش استفاده از تجربیات کلانشهرهای بزرگ دنیا گفت: با تقویت زیرساخت‌های سرمایه گذاری، باید تحلیل خلاها و جنبه‌های توسعه و پتانسیل‌ها در همایش بررسی شود.

یعقوب هوشیار با اشاره به کاربرد برند تبریز ادامه داد: با تحلیل علمی باید مشخص شود که مزیت های نسبی منطقه از همانند برند فرش، کفش و کیف چطور در الگوهای سرمایه گذاری ساماندهی می شود.

گفتنی است همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری تبریز ۲۰۲۳ در ۱۵ آبان ماه سال جاری برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها