رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲
  • الخميس ۱۲ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Thursday 22 February

صریر: مدیر کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری گفت: سلامت شهروندی با انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین شهرداری وانجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی پژواک ارتقا می یابد.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، محمد حسین حسن زاده افزود: با هدف گسترش سلامت شهروندی و همکاری در حوزه های سلامت، آموزش و پیشگیری با اتخاذ تدابیر لازم تفاهم نامه همکاری میان شهرداری تبریز و انجمن خیریه پژواک منعقد شد.

وی در خصوص این تفاهم نامه که با امضای شهردار محترم تبریزانجام گرفته است، ضمن تقدیر از فعالیت خیرخواهانه و قابل تحسین این انجمن بیان کرد: اداره کل سلامت و امور احتماعی بر اساس رسالت سازمانی و مسئولیت اجتماعی همواره همراه و پشتیبان سازمان های مردم نهاد و انجمن های خیریه بوده است که ماحصل این همکاری درحوزه سلامت منجر به نتایج مثبتی شده است.

حسن زاده عنوان کرد: انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی پژواک در رابطه با پرداخت هزینه های درمان و تامین اقلام دارویی بیماران سرطانی با بهره گیری از مدیریت و همکارانی دلسوز، متعهد و خیرخواه علیرغم هزینه های گزاف از هیچ کوششی دریغ نکرده است به همین دلیل در سطح کشور از انجمن های مطرح خیریه بشمار میرود.

وی در رابطه با اهمیت این تفاهم نامه خاطر نشان کرد: با رویکرد پیشبرد اهداف راهبردی و برنامه های مدون و با تاکید شهردار محترم شهر تبریز با تنظیم این تفاهم نامه دامنه همکاری های مشترک افزایش یافته و با تدابیر لازم و اتخاذ راهکارهای اجرایی گام های موثری را با هدف مرتفع کردن مشکلات بیماران سرطانی و آگاه سازی شهروندان جهت پیشگیری و اطلاع رسانی بر میداریم.

مدیر کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری یکی ازمفاد این تفاهم نامه را تخصیص غربالگری و تشخیص سرطان پروستات درآقایان و غربالگری پاپ اسمیر برای بانوان همکار در آزمایشات ادواری طب کار پرسنل شهرداری بیان کرد و افزود: استفاده ازظرفیت های تبلیغات محیطی مثل تلویزیون های شهری، اتوبوس، و مترو و همچمین برگزاری کارگاه های آموزشی مرتبط با بیماری سرطان در سه محور سبک زندگی، تغذیه سالم و شناخت علایم و علل بروز این بیماری در کلیه مناطق و سازمان ها و خانه های سلامت و فرهنگسراهای شهرداری از موارد مذکور این تفاهم نامه است.

وی در خاتمه یادآور شد: اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری در راستای سلامت شهروندی و همکاری با انجمن های خیریه دولتی و مردم نهاد قابلیت همکاری های لازم را دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها