رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲
  • الخميس ۱۲ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Thursday 22 February

صریر: شهردار تبریز از تسریع در اجرای پروژه های چند منظوره جهت افزایش سرانه ورزشی شهر تبریز به ویژه در مناطق کم‌ برخوردار خبر داد و گفت: توسعه زیرساخت های ورزشی و توجه ویژه به امر ورزش ارزان ترین راه کنترل آسیب های اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، یعقوب هوشیار صبح آدینه در بازدید از چند مجموعه ورزشی در حال اجرا در سطح شهر تبریز،  اظهار کرد: توسعه زیر ساخت ها و احیای اماکن ورزشی تبریز از مهم ترین اولویت های مدیریت شهری در سال جاری است.

وی با بیان اینکه تسریع پروژه‌های ورزشی از جمله احداث ۲۵ سالن ورزشی در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: احداث این سالن های چند منظوره تا پایان سال باعث افزایش سرانه ورزشی و نشاط اجتماعی می شود.

هوشیار همچنین ادامه داد: اجرای سیاست های پدافند غیر عامل با پیوست مدیریت بحران از دیگر اهداف اجرای پروژه های چند منظوره ورزشی در سطح شهر تبریز است.

شهردار تبریز با بیان اینکه برنامه‌های هدفمند ورزشی، ارزان ترین راه کنترل آسیب‌های اجتماعی در جامعه است، گفت: تمامی امکانات و تجهیرات ورزشی شهرداری تبریز به صورت رایگان در خدمت شهروندان است چرا که توجه به زیرساخت های ورزشی علاوه بر تامین امکانات ورزشی برای شهروندان زمینه شادابی و نشاط اجتماعی و سلامت روحی و روانی شهروندان و به ویژه جوانان و نوجوانان را نیز تامین می‌کند.

یعقوب هوشیار با بیان اینکه یکی از آیتم های قرارهای خدمت شهرداری تبریز بررسی آخرین وضعیت اماکن و برنامه‌های ورزشی مناطق دهگانه اختصاص داده شده است، خاطر نشان کرد: شهرداری تبریز کلاس های تابستانی استعدادیابی ورزشی با هدف بهینه کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در رشته‌های بسکتبال، فوتبال، والیبال، تکواندو، ژیمناستیک، کشتی، کاراته و شنا به صورت رایگان برگزار می‌کند.

هوشیار در پایان این بازدید، تاکید کرد: پروژه های ورزشی زمین فوتبال هنرستان طالقانی، استخر سونای ائل گلی و مجموعه ورزشی شهید قویدل به همراه زمین های فوتسال، والیبال و بسکتبال کوی دادگستری و زمین های مینی گلف ائل گولی در یک ماه آینده افتتاح و در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

شهرداری تبریز از آغاز سال جاری در قالب ۵۲ هفته ورزشی اقدام به اجرای طرح‌های متنوع ورزشی از جمله “جمعه‌های ورزشی”، “تابستونتو با ورزش بساز”، جشنواره‌های ورزشی و … کرده است.

وی تشریح کرد: برنامه‌های ورزشی هفتگی شهرداری تبریز برای تمامی رده‌های سنی با هماهنگی تمامی مناطق و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری تبریز از آغاز سال جاری به صورت مستمر در حال برگزاری است.

یعقوب هوشیار افزود: شهرداری تبریز در سال های اخیر با احیای مدیریت ورزشی، گام های موثری جهت ترمیم و بهسازی اماکن ورزشی برداشته است.

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها