رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲
  • الخميس ۱۲ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Thursday 22 February

صریر: جشنواره سمن های برتر تبریز نیز در راستای تجلیل از اقدامات اثر گذار و ارزشمند به منظور ایجاد انگیزه بیشتر برگزار می شود.

به گزاش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، سازمان های مردم نهاد بعنوان رکن اساسی و غیر دولتی همواره در مسیر اهداف و دغدغه های شهری و اجتماعی گام های موثری برداشته است به طوری که بسیاری از مسائل کشور در حوزه های اجتماعی، امور خیریه، محیط زیست، موضوعات شهری و … با همت مردم و در قالب سازمان های مردم نهاد قابل حل است.

جشنواره سمن های برتر تبریز نیز در راستای تجلیل از اقدامات اثر گذار و ارزشمند به منظور ایجاد انگیزه بیشتر برگزار می شود.

شرایط برگزاری جشنواره

۱-فقط سمن هایی می توانند در این جشنواره شرکت کنند که اعتبار مجوز فعالیت آنها به پایان نرسیده باشد یا حداقل تا اول سال ۱۴۰۲ دارای اعتبار باشد.
۲-فقط سمن هایی که مجوز فعالیت آنها از اداره کل بهزیستی استان، استانداری، فرمانداری، اداره کل ورزش و جوانان صادر شده باشد، می توانند در این جشنواره شرکت کنند.
۳-شرکت کنندگان ملزم به ارائه مستندات فعالیت های موثر و منجر به نتیجه در موضوعات و محورهای فوق الذکر که از اول فروردین ۱۴۰۰ لغایت تیر ماه ۱۴۰۲ توسط سازمان های مردم نهاد (سمن شرکت کننده) در سطح کلانشهر تبریز صورت گرفته است، می باشند.
۴-انتخاب سمن های برتر بر اساس پروژه، برنامه یا طرح اجرایی موضوع محورهای جشنواره بوده و گزارش عملکرد کلی مد نظر نمی باشد.

جوایز
جوایز نقدی و هدایای نفیس برای برگزیدگان
جشنواره در موضوعات مختلف با انتخاب کمیته داوران جشنواره تقدیم خواهد شد.

محورهای برگزیده جشنواره
۱-ایده های نو در مدیریت شهری
۲-مدیریت پسماند و محیط زیست
۳-تکدی گری، کودکان کار و خیابانی
۴-زنان، خانواده، حجاب، عفاف و جوانی جمعیت
۵-معلولین، سالمندان و اقشار دارای نیازهای ویژه
۶-امورخیریه و گروههای نیازمند حمایت
۷-توسعه فرهنگ شهروندی و آموزش های شهروندی
۸-اعتیاد، سوء مصرف مواد و رفتارهای پرخطر
۹-ورزش، سلامت، بهداشت و درمان
۱۰-فرهنگ، گردشگری و آیین های محلی آذربایجان

مهلت ارسال آثار:
۲۵ مرداد ماه الی ۱۰ آبان ۱۴۰۲
اعلام نتایج بازبینی :
۲۰ آبان ماه ۱۴۰۲
آیین اختتامیه :
۳۰ آبان ماه ۱۴۰۲

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت farhang.tabriz.ir مراجعه فرمایید و یا با شماره تماس : ۰۴۱۳۲۸۰۵۹۹۷ در ارتباط باشید.

شرکت کنندگان می توانند آثار خود را از طریق پیام رسان ایتا به شماره ۰۹۰۲۶۷۵۶۰۷۷ ایمیل samantabriz۱۴۰۲ @gmail. Com  ویا به آدرس پستی : چهارراه گجیل اول خیابان توحید سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز معاونت اجتماعی و مشارکت های مردمی ارسال فرمایند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها