رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲
  • الخميس ۱۲ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Thursday 22 February

صریر: رویداد ملی دومین کنگره بزرگداشت ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی با آغاز فضاسازی شهری توسط شهرداری تبریز ابعاد تازه ای به خود گرفته است، رویدادی که آبان ماه امسال تعمیم فرهنگ ایثار و شهادت را در شهر تبریز به نمایش می گذارد.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، مزین شدن معابر اصلی، پیشانی پل ها و بیلبورد های شهری تبریز به تصاویر مبارک شهدا با هدف نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت گام مهم شهرداری تبریز در راستای اعتلای ارزش‌های انقلابی و دینی جامعه در آستانه برگزاری دومین کنگره ملی بزرگداشت ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی است.

نصب گسترده تصاویر مبارک شهدای استان به همراه پرچم در میادین شهری به دستور شهردار تبریز از دیگر اقدامات برنامه ریزی شده برای برگزاری هر چه با شکوه تر این رویداد ملی به شمار می رود.

بر همین اساس برنامه تلویزیونی تبریزیم از هفته آینده با تولیدات موضوعی خود در خصوص تبیین اهداف دومین کنگره ملی بزرگداشت ۱۰ هزار شهید در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۸ الی ۱۹ از شبکه استانی سهند مهمان شهروندان تبریز خواهد بود.

همچنین برنامه رادیویی استدیو شهر شهرداری تبریز با هدف اطلاع رسانی اخبار این رویداد بزرگ، تا پایان برگزاری دومین کنگره ملی بزرگداشت ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی فعالیت خود را آغاز می کند.

مشارکت اداره کل ارتباطات و امور بین الملل و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز نقطه عطف اجرای برنامه های مدون در برگزاری این رویداد ملی است که با دستور شهردار تبریز ساز و کار اجرایی آن تنظیم شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها