رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲
  • الخميس ۱۲ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Thursday 22 February

صریر: شهردار منطقه ۸ تبریز از اجرای سه پروژه مهم گردشگری در بافت مرکزی تبریز خبر داد و گفت: این پروژه ها به صورت مشترک با اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی اجرایی می شوند.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، رضا جان فشان نوبری در جریان بازدید از فضاهای مستعد بازآفرینی شهری محدوده مرکزی تبریز، بر اهمیت توانمند سازی و توسعه ظرفیت های گردشگری با همکاری نهادهای متولی تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه موزه عصر آهن، بوستان خاقانی، گوی مسجد(مسجد کبود) خیابان روشنایی، بازار تبریز، کوی خزر و خیابان ارتش شمالی از مهمترین ظرفیت های گردشگری تبریز در بافت مرکزی هستند، افزود: با توسعه و اتصال این فضا ها می توانیم سیاست های کلان بازآفرینی شهری را محقق کنیم.

جان فشان تصریح کرد: اماکن تاریخی تبریز پتانسیل فراوانی برای استفاده گردشگری دارند که در این راستا شهرداری منطقه هشت با همکاری اداره میراث فرهنگی و گردشگری، چندین پروژه گردشگری در بافت تاریخی و گردشگری تبریز آغاز می کند.

وی با بیان اینکه برای اجرای سه پروژه مشترک عمرانی با اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی به توافق رسیده ایم، گفت: بر همین اساس عملیات عمرانی توسعه بوستان خاقانی و اتصال این پارک به خیابان روشنایی، سنگفرش خیابان روشنایی و اتصال موزه عصر آهن به مسجد کبود و بوستان خاقانی به همدیگر و همچنین نماکاری و جداره سازی سنتی دیوارهای موزه عصر آهن تبریز آغاز خواهد شد.

شهردار منطقه ۸ تبریز ادامه داد: مرمت و جداره سازی بازار تبریز از دیگر پروژه های بازآفرینی شهری است که در راستای توانمند سازی ظرفیت های گردشگری تبریز در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه این پروژه ها در راستای مرمت و هویت بخشی بافت تاریخی فرهنگی تبریز اجرایی می شود، اظهار کرد: با بهره برداری از این پروژه ها، رونق گردشگری و فرهنگی بافت مرکزی شهر محقق می شود.

جان فشان اعلام کرد: توافقات لازم در خصوص آورده ها و نحوه مشارکت طرفین، اتخاذ شده است و مقرر شده طی هفته آینده عملیات عمرانی این پروژه آغاز شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها