رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Tuesday 28 November

صریر: شهردار تبریز گفت: شهرداری باید ریل‌بخشی از اقدامات خود را صرفا از حوزه عمرانی و خدماتی به فرهنگی و اجتماعی تغییر دهد که در بودجه امسال تلاش کردیم این رویکرد را عملی کنیم.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، یعقوب هوشیار عصر امروز در بازدید از دانشگاه هنر و امضای تفاهم‌نامه با این دانشگاه در جهت توسعه همکاری‌های علمی و هنری، با تاکید بر اینکه دانشگاه هنر تبریز، فضایی برای اندیشه و افکار جدید در  هنر اسلامی است اظهار کرد: باید کم‌کاری‌ها در زمینه هنر به صورت علمی و خلاق برطرف شود و آثار تولید شده‌ این دانشگاه در سطح شهر عرضه شود.

وی با بیان اینکه در دهه اخیر، سیاست اصلی کشور بر این است که مداخلات اجتماعی شهرداری‌ها در شهرها افزایش یابد و نباید فقط در نقش خدماتی محصور شوند، افزود: در طول دهه‌های گذشته، شاهد توسعه در محورهای مختلف در کشور بودیم ولی در توسعه “انسان‌محور” غفلت شده است.

شهردار تبریز با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در توجه بر مسائل فرهنگی و اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی شهرها، تصریح کرد: شهرداری باید ریل‌بخشی از اقدامات خود را از صرفا حوزه عمرانی و خدماتی به فرهنگی و اجتماعی تغییر دهد که در بودجه امسال تلاش کردیم این رویکرد را عملی کنیم.

وی، حضور متخصصان مسائل فرهنگی و اجتماعی در شورای شهر تبریز را کمک بزرگی برای شهر دانست و گفت: اینکه از ابتدای امسال یک روز هم هوای ناسالم نداشتیم، نتیجه اصلاح دیدگاه و تغییر ریل در برخی رویکردهای قدیمی بوده که شهرداری در این حوزه ورود کرده است.

هوشیار با تاکید بر اینکه به اصلاح دیدگاه نیاز داریم و باید نواقص را در حوزه فرهنگی و اجتماعی هم جبران کنیم، یادآور شد: در این صورت سرعت توسعه متوازن شهری هم افزایش می‌یابد که در این زمینه دانشگاه هنر می‌تواند کمک شایانی به مدیریت شهری داشته باشد.

وی از توجه ویژه شهرداری تبریز به احداث سنگ فرش در پیاده‌رو و خیابان در همه مناطق شهرداری تبریز خبر داد و افزود: ما هر ماه نظرسنجی برگزار می‌کنیم که نتایج آن، نشان از استقبال مردم از این رویکرد است که می‌توانیم در قالب پروژه های مشترک با دانشگاه هنر شاهد افزایش اثرگذاری و استقبال مردم باشیم.

عضو مجمع شهرداران کلان‌شهرهای کشور، خواستار انتقال برخی داشته‌ها و تجربیات بین شهرداری و دانشگاه هنر شد و خاطرنشان کرد: در مورد همایش سرمایه‌گذاری هم دانشگاه در ابعاد علمی می تواند ورود جدی کرده و در تدوین برنامه ۵ ساله شهرداری هم همکاری موثری داشته باشد.

شهردار تبریز خطاب به معاونان خود دستور داد تا در کمترین زمان مدیران مرتبط این حوزه‌ شهرداری با مسؤولان دانشگاه هنر نشست مشترک داشته باشند، متذکر شد: مدیران شهری باید از اتمسفر و توانمندی‌های دانشگاه هنر بازدید کرده و جلسه تعاملات را برگزار کنند. معتقدم هیچ‌گونه محدودیتی در همکاری با دانشگاه نداریم و هر کاری که به نفع شهر باشد، در این تعاملات انجام می‌دهیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها