رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Tuesday 28 November

صریر: شهردار تبریز گفت: شهرداری تبریز در قالب اجرای طرح “چهارشنبه‌های دانش بنیان” محصولات این حوزه را در همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری ۲۰۲۳ تجاری سازی می کند.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، یعقوب هوشیار در سومین نشست خبری خود در گفتگو با خبرنگاران در رابطه با برگزاری همایش سرمایه‌گذاری تبریز ۲۰۲۳ اظهار کرد: نگاه ما در این همایش صرفا به مدیریت شهری نیست و با علم به اینکه سرمایه‌ای که هزینه می‌شود متعلق به مردم است، صنایع، اتاق بازرگانی و حتی ظرفیت شهرهای دیگر را نیز لحاظ کردیم.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: کل املاک شهرداری تبریز را ممیزی کرده ایم و قصد داریم ظرفیت‌های تملیکی خود را در راستای اجرای سیاست های سرمایه گذاری مدیریت شهری تبریز برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی، آماده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه مجموعه های تامین مالی در کشور سالانه ۵۰۰ همت تامین مالی دارند ادامه داد: برای انتقال پول و موضوعات ارزی از ۲ بانک عامل کمک گرفته‌ایم که به عنوان حامیان مالی در این همایش حضور خواهند داشت.

یعقوب هوشیار با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری رویکرد جدیدی برای اهمیت دادن به اقتصاد شهری است، افزود: متاسفانه تعریف مشخص و دقیقی از سرمایه گذاری در شهر تبریز وجود نداشت. تنها تامین زمین توسط شهرداری را نباید سرمایه گذاری قلمداد کرد.

وی تصریح کرد: سازمان سرمایه گذاری در دوره مدیریت جدید شهری احیا شد و تمامی تلاش ما رفع معضلات و گره گشایی از پروژه های نیمه تمام سرمایه‌گذاری است تا پروژه های نیمه تمام موجود تعیین تکلیف شود.

شهردار تبریز با اشاره به اینکه برگزاری همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری ۲۰۲۳ تبریز از اهمیت بیشتری برای مدیریت شهری برخوردار است، خاطرنشان کرد: مشکلات سرمایه گذاری در ماده ۳۸ به خوبی بررسی و بعضی از موارد حل شده است.

هوشیار اعلام کرد: شورای اسلامی شهر تبریز به شهرداری اجازه تاسیس صندوق سرمایه گذاری را داده است و بر اساس آن سه درصد از سرمایه شهرداری ذخیره شد و از محل این منبع، ۱۰۰ میلیارد تومان از شروع سال ذخیره و در بازارهای مالی و  سهام سرمایه گذاری شده است.

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها