رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Tuesday 28 November

صریر: شهرداری تبریز طی هفته گذشته از ۹ تا ۱۵ مرداد با توزیع ۱۰ هزار و ۱۹۴ تن آسفالت اساسی و لکه‌گیری در نقاط مختلف شهر گامی دیگر جهت ساماندهی معابر شهر و تسهیل تردد برداشته است.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز از تبریز، شهرداری تبریز مطابق رسالت عمرانی خود اقدام به ارائه خدمات محله‌ای کرده و انجام آسفالت‌ریزی های متعدد در نقاط مختلف شهر در دستور کار مناطق دهگانه قرار گرفته است.

آسفالت ریزی معابر اصلی شهر یکی از دغدغه های مدیریت شهری برای بهبود کیفیت معابر است و در همین راستا شهرداری تمام توان خود را برای افزایش حجم تولید آسفالت و احداث کارخانه جدید آسفالت قرار داده تا با این اقدامات، مرتفع کننده نیاز شهر تبریز در موضوع آسفالت باشد.

شهرداری تبریز در راستای رسیدگی به مطالبات به‌حق شهروندان، با آسفالت‌ریزی‌های گسترده اقدام به بهسازی معابر برای تردد آسان‌تر شهروندان و افزایش رضایتمندی عمومی کرده است. آسفالت ریزی اساسی و لکه گیری موضعی یکی از برنامه‌های اصلی شهرداری تبریز در سال جاری است و برای تحقق این امر مهم  بودجه عمرانی امسال را به نسبت سال قبل ۲.۵ برابر افزایش داده است.

در این مطلب نگاهی به آمار آسفالت‌ریزی طی هفته گذشته داشته‌ایم و به تفکیک میزان تناژ و نقاط آسفالت‌ریزی در هر منطقه بررسی شده است.

منطقه ۱

طی هفته گذشته شهرداری منطقه ۱ تبریز با ۵۷۸ تن آسفالت در سطح معابر برای آسفالت اساسی و لکه گیری منطقه اقدام کرد.

بر همین اساس مسیرهای سیلاب قوشخانه، گلکار، بیلانکو و برخی دیگر از معابر سطح این منطقه لکه گیری و آسفالت اساسی شدند.

منطقه ۲

شهرداری منطقه ۲ تبریز نیز با ۸۷۱ تن آسفالت برای آماده سازی و بهسازی معابر منطقه اقدام کرده است. این منطقه در بین مناطق دهگانه بیشترین حجم آسفالت ریزی را در هفته گذشته انجام داده است.

بر همین اساس در هفته گذشته مسیرهای کوی فردوس دوم غربی، کوی فردوس دوم شرقی ائل گولی،   کوثر اول شهرک یاغچیان، محلات خیابان شهید منتظری(کوی گلنار، کوچه های گلشن، مومنی، نارمک و شکوفه) آسفالت ریزی اساسی  شد.

منطقه ۳

شهرداری منطقه ۳ تبریز طی هفته گذشته با آسفالت ریزی ۹۵۹ تنی در راستای بهسازی معابر پیشقدم و آخر خیابان حافظ  برخی محلات دیگر اقدام کرده است.

منطقه ۴

شهرداری منطقه ۴ تبریز نیز طی هفته گذشته با آسفالت ریزی یک هزار و ۶۱۶ تنی در راستای بهسازی معابر خود اقدام کرده است.

بر همین اساس خیابان‌های باهنر (بن بست های ۱ و ۲ و ۳)، حجتی (کوی شهید فاتحی)، کوچه باغ (بن بست شیخ الاسلامی)، شهید قره باغی (بن بست حسیتی)، دکتر قریب (کوی مدرسه)، شهید قره باغی (بن بست گلستان)، باغ امیر (بن بست صاحب الأزمان ۱)، نظام پزشکی فاز ۲، اره گر (کوی وفایی کوچه شهید قشلاقی)، شهرک آذربایجان، خادم گمرک، آخونی (شادگان و شهید دخلی) و … از جمله خیابان‌ ها، محل‌ها و معابری است که توسط معاونت‌های فنی عمرانی و خدمات شهری منطقه لکه‌گیری و آسفالت‌ریزی اساسی شده است.

منطقه ۵

شهرداری منطقه ۵ تبریز در هفته گذشته با آسفالت ریزی ۱۰۹ تنی در راستای بهسازی معابر منطقه  اقدام کرده است.

منطقه ۶

شهرداری منطقه ۶ تبریز طی هفته گذشته با دو هزار و ۸۱۸ تن آسفالت جهت بهسازی معابر خود اقدام کرده است. برهمین اساس منطقه ۶ در بین مناطق دهگانه شهرداری تبریز طی هفته گذشته بیشترین حجم آسفالت ریزی را داشته است

آسفالت ریزی در محل های خیابان اشکان کوی افسران، خطیب کوچه قوام، قراملک مسیر قبرستان، خیابان راه آهن کوی های میخک و قدس، کوی صنعتی رود، جاده تبریز مرند، شنب غازان، جاده صنعت توسط عوامل اجرایی این منطقه اجرا شده است.

منطقه ۷

منطقه ۷ تبریز نیز آسفالت ریزی ۳۹۸ تنی را در مسیرهای  کوی گلبرگ رواسان، محله خلجان، کوچه سید اسحاقی انجام شده  و همچنان ساماندهی محلات در دستور کار قرار دارد.

منطقه ۸

شهرداری منطقه ۸ تبریز نیز طی هفته گذشته با ۲۴۸ تن آسفالت ریزی در کوچه‌ سینا واقع در دل حامد،   در راستای بهسازی محلات این منطقه اقدام کرده است.

منطقه ۹

شهرداری منطقه ۹ تبریز طی هفته گذشته با  ۴۶۸ تن آسفالت ریزی  بر این اساس، آسفالت اساسی کوچه اول غربی خیابان معرفت جنوبی، کوچه اول غربی خیابان برهان و همچنین لکه گیری معابر کوی نظام پزشکی، از اهم معابر آسفالت‌ریزی شده در این حوزه است.

منطقه ۱۰

شهرداری منطقه ۱۰ تبریز نیز آسفالت ریزی یک هزار و ۴۶ تنی را طی هفته گذشته در مسیرهای خیابان رضوانشهر کوی رضوان یک، چایکنار کوچه آجودان باشی، خیابان منبع کوی فیاض بخش، کوی سرخاب کوچه مولوی، خیابان منبع کوچه خیربانو، خیابان ششگلان کوی فرمانفرمایان و برخی از محلات دیگر را دستور کار خود قرار داد.

همچنین یک هزار و ۸۳ تن آسفالت نیز به صورت متفرقه در معابر سطح شهر، آسفالت ریزی انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها