رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲
  • الخميس ۱۲ شعبان ۱۴۴۵
  • 2024 Thursday 22 February

صریر: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از اقامت ۱۳۰ هزار گردشگر خارجی در استان با ۱۵۰ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز،  «احمد حمزه زاده» مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در نشست خبری با اصحاب رسانه در تبریز اظهار داشت: دومین نمایشگاه بین المللی گردشگری تبریز ماه آینده در سالن های استاد شهریار، آذربایجان و پروین اعتصامی نمایشگاه بین الملی تبریز برگزار خواهد شد.

وی با بیان این‌که ۴۰۰ غرفه شامل ۲۲۰ غرفه صنایع دستی و ۱۶۰ غرفه گردشگری برای این منظور اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه ۸۶ رشته صنایع دستی فعال استان معرفی خواهد شد. در عین حال این اداره کل با سازمان صمت برای برگزاری نمایشگاه مستقل دیگری برای فرش همکاری می کند.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان شرقی بر لزوم برگزاری تورهای آشناسازی و در کنار آن برپایی نمایشگاه ها و تولید محتوا با هدف جذب گردشگر تاکید کرد و گفت: زمستان قبل با ابتکار کانون تشکل های حرفه‌ای گردشگری برای ۱۵۰ آژانس تور آشنایی برگزار کردیم که نتیجه آن برقراری تورهای گردشگری ۳۰ آژانس از این تعداد در تابستان امسال بود.

وی افزود: در این مدت ۹۵ درصد ظرفیت مراکز اقامتی اشغال شده و بلیط فروشی موزه ها به ۴۵۰ هزار نفر با افزایش ۸۰ درصدی و اقامت ۱۳۰ هزار گردشگر خارجی در استان با ۱۵۰ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل نتیجه همین اقدامات بوده است.

حمزه زاده در ادامه از مکان یابی برای ایجاد بازارچه صنایع دستی در پنج منطقه استان خبر داد و گفت: ناحیه ویژه قزلجه میدان مهمترین آنهاست که ۳۰ واحد آن با متولی گری شرکت شهرک های صنعتی به مرحله بهره برداری رسیده و در مرند، کلیبر، اسکو و مراغه نیز به دنبال ایجاد این بازارچه ها هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود مشکل اصلی حوزه گردشگری آذربایجان شرقی را «بازاریابی و تبلیغات» عنوان کرد و گفت: هدف گذاری اصلی صورت گرفته توسط اداره کل میراث فرهنگی و کانون گردشگری آذربایجان شرقی بر همین موضوع متمرکز شده و تولید محتوا برای معرفی ظرفیت های گردشگری استان در قالب ۵۰۰ کلیپ از جمله اقدامات صورت گرفته در این خصوص می باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان برگزاری رویدادهای مختلف استانی، ملی و بین المللی برای معرفی ظرفیت های گردشگری آذربایجان شرقی را دومین موضوع مورد توجه در این حوزه برشمرد و خاطر نشان شد: برای تابستان امسال ۵۶ رویداد در سطوح شهرستانی، استانی، ملی و بین المللی در قالب جشنواره ها و همایش ها و نمایشگاه ها تعریف شده که تاکنون ۲۷ مورد از این رویدادها برگزار شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها