رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲
  • السبت ۱۵ ربيع أول ۱۴۴۵
  • 2023 Saturday 30 September

صریر: مدیرعامل شرکت تجارت نوآور سریع و بنیانگذار مجموعه هایپرهای وین کسب از آغاز فعالیت بزرگترین نمایشگاه دائمی تجهیزات و مصالح ساختمانی در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، «تقی عابدینی» در نشست خبری با اصحاب رسانه تبریز با اشاره به بخشی از فعالیت‌های مهم شرکت تجارت نوآور سریع(مجموعه هایپرهای وین کسب) در حوزه تجهیزات و مصالح ساختمانی اظهار کرد: این مجموعه در اواخر سال گذشته، فعالیت خود را در تبریز و با راه‌اندازی چهار شعبه آغاز کرده و در حال انجام مقدمات لازم برای افتتاح شعب دیگر خود در تهران است.

مدیرعامل شرکت تجارت نوآور سریع (مجموعه هایپرهای وین کسب) با بیان این‌که هدف بلندمدت ما، تبدیل شرکت به بزرگترین تامین کننده تجهیزات و مصالح ساختمانی به کشورهای خاورمیانه است، خاطرنشان کرد: تا پایان سال آتی نیز شعب بزرگ این مجموعه در شهرهای مشهد، البرز، شیراز، اصفهان و یزد فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

وی با بیان اینکه شرکت ما در چند سال آتی به یکی از تخصصی‌ترین تامین‌کننده تجهیزات ساختمانی برای کشورهای همسایه ازجمله ترکیه، ارمنستان، آذربایجان و عراق خواهد بود، گفت: ۹۰ درصد مصالح ساختمانی در شعب این مجموعه موجود بوده و همشهریان و سازندگان می‌توانند مبلغ سفارشات خود را به شکل لیزینگ و اقساطی تا ۲۴ ماه پرداخت کنند.

عابدینی همچنین از احداث بزرگترین نمایشگاه دائمی تجهیزات و مصالح ساختمانی در زیربنایی بالغ بر ۲۰ هزار مترمربع به مرکزیت تبریز خبر داد و افزود: ما امروز به‌عنوان نخستین فروشگاه زنجیره‌ای مصالح و تجهیزات ساختمانی شناخته شده در ایران آغاز به کار خود را از تبریز به صورت رسمی استارت زده ایم.

مدیرعامل شرکت تجارت نوآور سریع با اشاره به آغاز به کار مجموعه مگاهایپرهای وین کسب افزود: کارشاسان و همکاران ما بر اساس تجربیات بعمل آمده و بررسی های متعدد از سطح کشور و بازار های فرا منطقه ای نیازهای سازندگان و جامعه هدف را مورد ارزیابی قرار داده و تلاش کردیم این نیاز را به صورت تجمیع از صفر تا صد در اختیار مشتریان خود برای استفاده سهولت قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: برخی مصالح لازم برای این عرصه تولیدات خود این شرکت خواهد بود و سایر مصالح نیز از شرکت های معتبر تهیه و در اختیار سازندگان مسکن و ساختمان قرار خواهد گرفت.برای عرضه کلا های خود مراکز مختلف را در نظر گرفته ایم، به همین خاطر این مهم را از تبریز شروع کرده و در نهایت تا بازار خاورمیانه پیش خواهیم رفت.

عابدینی تصریح کرد:  تبریز را به خاطر دسترسی به چندین کشور همسایه انتخاب کردیم و در خود تبریز نیز سازندگان مسکن از آمار بالایی برخوردار هستند و از این موقعیت برای آنالیز نقاط ضعف و شناسایی نقاط قوت استفاده خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت تجارت نوآور سریع (مجموعه هایپرهای وین کسب) تأکید کرد: در این مجموعه ۴۵ نفر به‌صورت ثابت در تبریز مشغول بکار هستند و در تهران نیز ۸۰ تا ۱۰۰ نفر نیاز و در آینده نیز با توسعه مجموعه، افراد بیشتری جذب کار خواهند شد. فعالیت ما صرفا محدود به این حوزه نخواهد بود در نظر داریم با برنامه ریزهای به عمل آمده درحوزه های همچون کشاورزی، باغبانی مرغداری و سایر موارد مرتبط این شرکت را توسعه دهیم و فعالیت کنیم.

وی یادآور شد: با توجه به شرایط بازار هدف در داخل و منطقه و ظرفیت تولید داخلی، مدل مطلوب صادرات کلاهای مورد نیاز بر اساس متغیر بازار هدف، و استاندار جهانی تدوین شده و محل نمایشگاه در تبریز به صورت دائمی مسقر خواهد شد و در عین حال فروش به صورت عمده و خرده ارایه می شود.

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

روضه رضوان با نفس گرم «فخرالذاکرین» مکتب مرثیه تبریزی

به گزارش صریرنیوز: فرشید باغشمال: با درگذشت «مرحوم حاج‌فیروز زیرک‌کار»، آخرین بازمانده «مکتب مرثیه تبریز» از میان‌مان رفت و سینه‌ای از معارف ارادت‌ورزی به آستان قدسی اهل‌بیت علیهم‌السلام را با خود به سرای جاوید برد. ۱۹ مرداد ۱۳۹۹، روزی که «مرحوم حاج فیروز زیرک‌کار» معروف به «فخرالذاکرین» پیر عارف‌مسلک آستان مقدس آل‌الله رخت از دنیا بست و  در مقبره معروف به «حمال تبریزی» آرام گرفت. سال ۱۳۹۹ همین موقع‌ها بود که نهادهای فرهنگی و بی‌فرهنگی! مسابقه بَنِرزنی برای تسلیت آن بزرگوار گذاشته بودند. با فروکش آن موج‌سواری‌های دل‌آزار، یاد و نام مرحوم زیرک‌کار به فراموشی سپرده شد. به بهانه همین خاموشی و فراموشی در سومین در ماه محرم، یادی می‌کنیم از شعر، شخصیت والا و سبک و سیاق زندگی مردی که اسوه نوحه و مدیحه معاصر در تبریز و آذربایجان و ایران‌مان است.  با درگذشت «مرحوم حاج‌فیروز زیرک‌کار»، آخرین بازمانده «مکتب مرثیه تبریز» از میان‌مان رفت و سینه‌ای از معارف ارادت‌ورزی به آستان قدسی اهل‌بیت علیهم‌السلام را با خود به سرای جاوید برد. مرحوم حاج‌فیروز زیرک‌کار سال ۱۳۱۵ در محله دوه‌چی تبریز چشم به جهان گشود. او تا نوجوانی در یک خانه قدیمی در محله دیک‌باشی تبریز،  سَرِ دار قالی کار می‌کرد و سرگرم معاش روزانه خانواده بود. تا سیزده چهارده سالگی مجالی برای درس‌خواندن نیافت و حتی از سواد خواندن و نوشتن هم بی‌بهره بود. به شوق نوحه‌خوانی؛  از «دار قالی» تا «مدرسه شبانه» در عاشورای یکی از همین سال‌ها، دسته‌ای از محله می‌گذرَد. نوجوانی هم‌سن‌ و سال فیروز تکه‌کاغذی به دست گرفته و نوحه می‌خوانَد. کوی و برزن های‌های به گریه می‌افتد. فیروز 13 ساله بی‌اختیار دست از دار قالی می‌کِشد و دل به شعر جانسوز آن نوجوان می‌بازد. از سویی رشک کودکانه و از دیگر سو شوق نوحه‌خوانی در جانش زبانه می‌کشد: «خوش‌به حالش، چه خوب می‌خواند! چه می‌شد من هم می‌توانستم مثل او نوحه بخوانم!» (1) آن شب تا صبح، پنهانی اشک می‌ریزد و با حسرتِ درس و مشق، به خواب می‌رود. صبح فردا با اراده‌ای که حسرت دیروز در جانش دمیده راهی «مدرسه ناجیان» می‌شود. در عرض ۲ سال درس شبانه، کلاس ششم را تمام می‌کند و در پایان سال دوم، تصدیق کلاس ششم را می‌گیرد. از همین سال‌ها وارد هیات‌های تبریز می‌شود. «یک دفعه دیدم، کل اشعار نیّر را حفظ شده‌ام»! حالا او جوان 18 ساله‌ای است که نه تنها می‌تواند نوحه بخواند بلکه «حفظ نوحه» یکی از دلبستگی‌های هر روزه اوست. در این سال‌ها «کنزالحسین» سیدرضا حسینی معروف به «سعدی زمان» وِرد روزهای بیقراری اوست و سرانجام آن اتفاقی که قرار است شعله در جان نوحه‌خوان جوان بکشد، می‌افتد. آشنایی با شیخ ذاکران، «حاج حسن جهازچی» در یکی از هیات‌های محله امیرخیز او را جدی‌تر به وادی نوحه ترکی و عربی و فارسی می‌رساند. خود حاج‌ فیروز این آشنایی را چنین توصیف می‌کند: دیدم که واقعا حاج‌حسن جهازچی یک مقوله دیگری است. از روی کتاب نمی‌خوانَد. از حفظ می‌خواند و مثل دریا موج می‌زند. از یک نفر که کنارم نشسته‌بود، پرسیدم حاج‌حسن این شعرها را از کجا می‌خواند؟ گفت نَیـّـر داری؟ (2) ...

آخرین خبرها