رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Sunday 23 June

صریر: محمود نورانی، کارشناس رسمی فیفا در تبریز و نفر سوم جهان در آنالیز تخصصی بازی‌های ملی و بین‌المللی فوتبال؛ افتخاری ارزشمند برای شهرش به ارمغان آورده است.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، محمود نورانی، کارشناس رسمی فیفا در تبریز و نفر سوم جهان در آنالیز تخصصی بازی‌های ملی و بین‌المللی فوتبال امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در تبریز اظهار داشت: پس از سال‌ها تلاش علمی توانستیم با بهره‌گیری از هوش مصنوعی نرم افزاری برای تحلیل آنلاین مسابقات فوتبال در سطح جهان و کشور، طراحی کنیم.

وی ادامه داد: به رغم پیشنهادات مختلف بین‌المللی و همچنین ملی، حضور در تبریز را برای پیشبرد فعالیت‌های خود انتخاب کردم و معتقدم برای همگام‌سازی آنالیز مسابقات فوتبال در کشور باید بیش از این‌ها تلاش کرد.

نورانی گفت: بر خود وظیفه می دانم هفدهم مرداد ماه سالروز شهادت شهید صارمی که به نام روز خبرنگار نامگذاری شده و سایر جانباختگان اینحوزه همچون حادثه هواپیمای c130 (سی یکصد و سی) را حضور شما انسان های مسئولیت پذیر و متعهد تبریک عرض نمایم.

این کارشناس رسمی فیفا در تبریز ادامه داد: بنده از سال ۹۵ تا به امروز به شکل بسیار تخصصی و ویژه در حوزه آی تی به دنبال انجام کارهایی متفاوت و خاص با هدف بی نیازسازی کشورم درحوزه ورزش هستم. نتیجه تلاش های قریب به ۱۰ ساله اینجانب و دوستان عزیزم، اخذ نشان و سرتیفیکیت معتبر بین المللی از فیفا در حوزه آنالیز پیش، آنلاین و پساز از بازی تمامی مسابقات فوتبال ایران و جهان با بهره گیری از هوش مصنوعی است.

وی گفت: تا به امروز هیچ شخصی در کشور و در بسیاری از کشورهای دنیا، نتوانسته فعالیت‌های قابل دفاع و منحصربفردی در حوزه آنالیز آنلاین و تخصصی مسابقات مختلف با دقت نزدیک به صددرصدی داشته باشد. در دیدارهای اخیری که با مسئولان فیفا و همچنین فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران داشتیم اعلام کردم که بنده به عنوان یک تبریزی، ازهمین شهر و دیار فعالیت رسمی و رسانه ای خود را آغاز خواهم کرد. بنده شخصی علمی هستم و هیچ علاقه ای به فعالیت های سیاسی نظیر انتخابات مجلس وشورای شهر ندارم که با برگزاری این نشست، سعی در تبلیغات مستقیم و غیرمستقیم داشته باشم.

نورانی در تبیین عملکرد ربات آنالیزور بازی‌های فوتبال گفت: Gpt یا همان سرور هوش مصنوعی، وظیفه دارد که به شکل روزانه تمامی سرورهای دنیا را جستجو و اقدام به حفظ و نگهداری آن‌ها در حافظه خود‌ می‌نماید. اینربات همچون مغز انسان، شبیه‌سازی شده و شامل دو حافظه کوتاه‌مدت و بلند مدت است. این ربات، پس از ارسال درخواست مورد نظر، فرآیند جستجو و محاسبه را آغاز می‌کند.

وی در همین راستا ادامه داد: با گسترش روزافزون تکنولوژی، اکثر علم‌ها به استفاده از ظرفیت هوش مصنوعی روی آورده‌ اند و ما نیز با استفاده از توان و دانشتخصصی تیم متخصص پنج نفره و زیر مجموعه چهل نفری خود اقدام به بهره‌گیری از هوش مصنوعی در حوزه آنالیز آنلاین، پیش و پس از بازی فوتبال کردیم.

نورانی تصریح کرد: این سیستم آنالیز، قابلیت آن را دارد که در کمتر از هشت ثانیه، اطلاعاتی کامل از تمام بازیکنان و مربیان همچون لیگ اروپا و ایران را استخراجکرده و gpt با استفاده از حافظه بلندمدت، اطلاعات درخواستی لازم از تیم مورد نظر را پس از نشان دادن فیلم بازی‌ها، تحلیل نماید. این ربات پس از ارائهتحلیل‌‌های درخواستی، اطلاعات آن را برای همیشه در حافظه خود نگاه داشته و در درخواست‌های بعدی نیز، تحلیل‌هایی همچون تحلیل « بازی گذشتهاستقلال_تراکتور» را ارائه می‌کند.

وی ادامه داد: ربات ما قابلیت آن را دارد که همچون یک مشاور و مربی تخصصی، پیشنهادات لازم را ارائه کرده و حتی قوی‌ترین ترکیب تیم برایبازی در مقابل تیم حریف را ارائه نماید. وجه تمایز gpt و مغز ما آن است که ممکن است مغز انسان دچار شک و اشتباه شود اما شک و خطا در ربات، جایی نخواهد داشت.

این کارشناس رسمی فیفا در تبریز خاطرنشان کرد: ازجمله کارهای مهم هوش مصنوعی تحلیل هر۱۴دقیقه بازی live، تشخیص نحوه فعالیت و عملکرد بازیکنان ، ضعف دروازه بان ، نحوه بازی درمقابل تیم حریف است.تشخیص و کنترل حالت روانی بازیکنان، ضعف‌های تیم مقابل،خط حمله، هافبک‌ها و خط حمله از دیگر قابلیت‌های ربات می‌باشد. با استفاده از این ربات، بهترین راهبرد برای برد در مقابل تیم حریف را با ارائه واقعی‌ترین تحلیل،امکان‌پذیرتر خواهد کرد.

نورانی، با بیان اینکه چهار پروژه دیگر مهم و‌ بین المللی توسط تیم او در دست اجراست عنوان کرد؛ امیدواریم در آینده نزدیک با برگزاری نشست‌های دیگر رسانه‌ای،شاهد‌ رونمایی از دستاوردهای دیگر این مجموعه باشیم.

بنابر این گزارش، محمود حاجی استاد نورانی متولد سال ۱۳۵۸ در تبریز است که پس از سال‌ها تحصیل و کسب عناوین مختلف علمی توانسته مدارک رسمی وبین المللی مایکروسافت azure administrators management، azure fundamentals ، concert management و microsoft administrators data center که از جمله معتبرترین و مهم‌ترین مدارک علمی جهان در حوزه دانش IT محسوب می‌شوند را کسب کند. از جمله مهم‌ترین فعالیت‌ها و تخصص‌های ارزشمند مهندس نورانی می‌توان به برنامه نویسی تحت شبکه ، برنامه نویسی تحت وب، مدیریت امنیت شبکه، برنامه نویسی تحت هوش مصنوعی و مدیرت تحت سیستم های شبکه اشاره کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها