رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۹ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Tuesday 16 July

صریر: فرمانده سپاه عاشورا گفت: ما نه از جمهوری آذربایجان حمایت می کنیم و نه از ارمنستان بلکه برای منافع کشورمان تلاش می‌کنیم و البته با هشدار گفته‌ایم که هر کسی درصدد تغییرات ژئوپلیتیک در منطقه باشد، برخورد خواهیم کرد. ما نه طرفدار جنگیم نه نزاع.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، سردار اصغر عباسقلی‌زاده، فرمانده سپاه عاشورا پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما در دفاع مقدس به صدام اعتماد نداشتیم که شاید بعد از آتش‌بس تجدید قوا نکند و از نو شروع نکند و به خاطر همین بعد از بیت‌المقدس جنگ ادامه داشت.
وی با بیان اینکه قبل از دولت سیزدهم ارتباط کمی با کشورهای جهان داشتیم و چشم و امیدمان فقط به اروپا و مذاکرات بود، گفت: برای مثال کرونا قبل از دولت سیزدهم و بعد از دولت سیزدهم را در نظر بگیرید! آن روزها نفت ما را یا نمی‌خریدند یا اگر هم می‌خریدند پولش را نمی‌دادند.
فرمانده سپاه عاشورا خاطرنشان کرد: دولت قبلی بدهی زیادی روی دوش دولت فعلی گذاشته است؛ این وظیفه خبرنگاران است تا این بدهی‌ها را کنکاش کرده و بگویند.
عباسقلی‌زاده با تاکید بر نظارت هر چه بیشتر سیستم بازرسی و قضایی روی مسائل اقتصادی، فرهنگی و سیاسی و غیره، گفت: نماینده وظیفه رفع موانع تولید و نظارت بر آن دارد، ما باید کمک کنیم تا نماینده مجلس به وظیفه قانونی خود عمل کند نه وظیفه حاشیه‌ای خود که تمرکز روی انتصابات است.
وی با تاکید بر فرمان ۱۶ ساله رهبر معظم انقلاب روی اقتصاد، تولید، رفع موانع گفت: همت عمومی برای رفع مشکلات اقتصادی است و سپاه هم حافظ دستاوردهای انقلاب در همه عرصه‌های نظامی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، خدمات اجتماعی، سلامت و غیره است.
فرمانده سپاه عاشورا گفت: سپاه کمک کار دولت است، سپاه با مدیریت و درآمد خود در خدمت مردم است؛ در این استان سپاه به روستاهای دچار مشکل آب شرب رفته و درصدد رفع مشکل آب شرب آنهاست یا در راهسازی، جاده‌سازی و غیره سپاه برای مردم و به خاطر آنها روی کار آمده است.
وی گفت: هشت موسسه عاشورا سپاه در استان فعال است که پروژه‌های بزرگ را در دست گرفته است تا بلکه سریع ساخته و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
فرمانده سپاه عاشورا در خصوص پارک موزه دفاع مقدس استان گفت: این یک پروژه ملی است، امسال اعتبارات خوبی برای پارک موزه تبریز اعطا شده است و یکی از اهداف کنگره ملی ۱۰ هزار شهید استان نیز تکمیل این پارک موزه است.
وی خاطرنشان کرد: تمام دیوارها، زیرگذرها منقش به چهره شهدای استان خواهد شد تا همه بدانند که این شهر و استان خطه شهداست.

هزاران شهید داریم ولی چرا برای آنها یک فیلم نداریم
وی با تاکید بر اینکه ما هزاران شهید داریم ولی چرا برای آنها یک فیلم نداریم، گفت: ما در این کنگره ۱۰ هزار شهید استان بین شهدا فرقی نگذاشتیم زیرا همه‌شان در راه خدا رفته‌اند و برای دفاع از وطن و اسلام به شهادت رسیدند.
فرمانده سپاه عاشورا با ابراز گلایه از اینکه بارها پیشنهاد ساخت فیلم شهدا داده شده است ولی کسی حمایتی نکرده است، گفت: کارگردان پای کار آمده است ولی حمایتی از آنها نشده است.

آخرین وضعیت ساماندهی گلزار شهدا
وی در رابطه با گلزار شهدا و آخرین وضعیت ساماندهی آنجا، گفت: با شهرداری و آرامستان قرار و مدارها گذاشته شده است و جلسه نهایی با حضور چند خانواده شهید خواهد بود تا ساماندهی انجام شود.
عباسقلی‌زاده ادامه داد: چند اعتراض در این رابطه وجود دارد از این‌رو کمی ساماندهی به تعویق افتاده است ولی در روزهای آتی و به مناسبت برگزاری کنگره ساماندهی معقول طبق فرامین رهبر معظم انقلاب انجام خواهد گرفت.

نه از جمهوری آذربایجان حمایت می‌کنیم و نه از ارمنستان!
عباسقلی‌زاده خاطرنشان کرد: ما نه از جمهوری آذربایجان و نه از ارمنستان حمایت می‌کنیم بلکه برای منافع کشورمان تلاش می‌کنیم و البته با هشدار گفته‌ایم که هر کسی درصدد تغییرات ژئوپلیتیک در منطقه باشد، برخورد خواهیم کرد. ما نه طرفدار جنگیم نه نزاع.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها