رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Tuesday 28 November

صریر: دوره آموزشی فول ترینینگ طراحی و مهندس دوخت لباس به همت ملکه مد جهان و طراح برتر خاورمیانه در تبریز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، «مرجان دلخواه» ملکه مد جهان و طراح برتر خاورمیانه در حاشیه دوره آموزشی فول ترینینگ طراحی و مهندس دوخت لباس که در دانشگاه پیام نور تبریز برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار صریرنیوز اظهار داشت: امروزه با چالش‌های مختلف و متعددی در عرصه مد و لباس کشور مواجه هستیم که برخی ناشی از نبود درک صحیح از فرهنگ و هنجارهای اجتماعی است، ضمن این‌که نگاه علمی و دقیقی نسبت به مسأله پوشش و مد در کشور وجود ندارد.

وی با تأکید بر این‌که صنعت مد و لباس بانوان باید در دست افرادی از جنس خودشان باشد، خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم؛ زنان جامعه کاملا از نوع خواسته های خود در عرصه مد و لباس مطلع هستند و بهتر می توانند لباسی را مطابق با هنجارهای فرهنگی و مدهای روز بین المللی طراحی کنند.

دلخواه با بیان این‌که موانع پیش‌روی صنعت مد تنها با مطالعه، شناخت صحیح از اقتضائات موجود و شناخت نیاز مخاطبان برطرف خواهد شد، گفت: بنده سال‌هاست که در عرصه طراحی و مد تلاش کرده ام و شناخت دقیقی از ذائقه بانوان ایرانی دارم، شکی نیست که زنان هموطنم تفکری عالی و سلیقه ای بی نظیر در طراحی و دوخت لباس دارند؛ موضوعی که در برخی کشورهای جهان و حتی همسایه از آن بی بهره هستند.

این طراح برتر خاورمیانه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که خودآموخته‌ی حرفه خیاطی در صنعت مد لباس عروس، شب و حجاب هستم، گفت: بدون هیچ معلم خیاطی شروع به کار کردم و در سن ۱۲ سالگی از پدرم چرخ خیاطی هدیه گرفتم و از همان سال در مغازه خالی کوچک پدرم شروع به خیاطی کردم ، بعد از ازدواج ادامه راهم را با همسر و فرزندم ادامه دادم.

وی افزود: با علاقه فراوانی که به رشته پزشکی داشتم؛ توانستم در رشته مامایی پذیرفته و تا مقطع کارشناسی تحصیل کنم، اما در مقطع کارشناسی ارشد با طراحی دوخت و تکنولوژی دوخت فارغ االتحصیل شدم و امروز دانشجوی دکترای همین رشته هستم.

دلخواه یادآور شد: در سال ۹۶ مقام اول مسابقه طراحی لباس را در کشور روسیه و شهر مسکو دریافت کردم که این مسابقه با حضور طراحان ۲۷ کشور جهان همراه بود، بعدها به عنوان داور مسابقات هفته مد استانبول دعوت شدم که داوری میان طراحان ۴۸ کشور جهان را عهده دار بودم.

وی با بیان این‌که هنرجویایم تاکنون ۳ مقام اول در عرصه طراحی و مد لباس کسب کرده اند، گفت: در هفته مد دبی ۵ مقام اول از ۶ منتخب مسابقه را هنرجوهای بنده َکسب کردند که پایان مراسم با تاجگذاری بنده به عنوان ملکه مد جهان همراه بود.. در طول ۱۰ سال سابقه آموزش افتخار مربیگری ۳۹۸۰ هنرجوی بانوی ایرانی را داشتم.

ملکه مد جهان و طراح برتر خاورمیانه در پایان سخنان خود با بیان این‌که «اخلاق حرفه ای» ضرورت موفقیت در هر مسیری است، گفت: ذهن خلاق، توجه به نیاز مخاطب، الهام از فضای پیرامون، زیبایی شناسی، متریال خوب، آموزش مستمر، اراده قوی، شناخت فرهنگ و آداب بومی، منطقه ای و ملی از جمله ضرورت های لازم برای موفقیت در عرصه طراحی و مد لباس است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها